Michał Kościuszko na imprezie Red Bulla

Michał Kościuszko, jedyny Polak startujący w pełnym cyklu SWRC na trasach Mistrzostw Świata, w ramach współpracy z marką Red Bull, będzie gościem finału programu Red Bull As w Karcie na warszawskim Placu Trzech Krzyży.

4 września Michał weźmie udział w wyścigu gwiazd, dziennikarzy oraz sportowców i będzie się ścigał w gokarcie na ulicznym torze w centrum miasta. Zwycięzca amatorów zmierzy się w wyścigu z kierowcą Formuły1 – Jaimem Alguersarim. Oprócz kartingowych emocji, publiczność będzie miała okazję zobaczyć za sterami bolidu Red Bull Racing jednego z faworytów do tytułu Mistrza Świata Formuły 1 – Marka Webbera.

Michał Kościuszko kartingowy Mistrz Polski 2001 startujący obecnie w barwach Dynamic World Rally Team w Mistrzostwach Świata wykorzysta swoją wiedzę podczas sesji treningowych zaplanowanych na 3 września. Michał będzie doradzał 24 finalistom wyłonionym w eliminacjach na terenie całej Polski jaką przyjąć strategię w finałowym starcie.

„Bardzo się cieszę, że będę mógł ścigać się kartami. Dawno już tego nie robiłem a muszę przyznać, że czasem tęsknię za rywalizacją na torze. Dla mnie to będzie świetna zabawa, ale jak znam życie, nikt nie będzie odpuszczać podczas wyścigu, ja też nie!” – powiedział Michał Kościuszko. „Chętnie dam parę wskazówek chłopakom, bo wyścig z kierowcą Formuły 1 nie będzie łatwy. Liczę jednak na naszych asów !” – dodał Michał.

Bilet na pociąg jest? To co wy tu jeszcze robicie? 😉


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!