Powszechnie wiadomo, że im rzadziej samochód się psuje tym lepiej – to oczywiste. Jak znaleźć model samochodu, który będzie trwały i niezawodny?
Ważną kwestią, mającą bardzo duże znaczenie przy zakupie jakiegokolwiek produktu, jest jego cena. Samochody są dość nietypowym produktem.
Stale poszerza się oferta samochodów z napędem na wszystkie koła, jeszcze do niedawna, to rozwiązanie było zarezerwowane dla samochodów terenowych czy sportowych aut o rajdowych aspiracjach.
Najbardziej klasyczny rodzaj napędu – silnik umieszczony z przodu (wzdłużnie) i napęd na tylną oś. Oczywiście, w tym przypadku silnik nie musi się znajdować z przodu (choć to najbardziej popularne rozwiązanie), często sportowe auta mają silnik umiejscowiony centralnie (przed tylną osią) lub nawet za tylną osią (np. Porsche 911).
Na naszym rynku to najbardziej popularna opcja, silnik umiejscowiony z przodu (zazwyczaj poprzecznie) i napęd na koła przednie. Takie rozwiązanie jest najprostsze i najtańsze. Silnik i skrzynia biegów są umiejscowione z przodu więc ,,dociskają” oś napędową zapewniając dobrą trakcję.
Często w samochodzie spędzamy wiele godzin tygodniowo, więc sprawa komfortu jest bardzo ważna. Nie chodzi tylko o ,,wygodnictwo”, ale przede wszystkim o samopoczucie i… zdrowie! Choć być może brzmi to dziwnie, ale jazda niekomfortowym (niedopasowanym) samochodem może powodować różne (często poważne) problemy zdrowotne!
Przy zakupie nowego samochodu bierzemy oczywiście pod uwagę, ile wynosi średnie spalanie. Choć w praktyce, rzadko kiedy realne ,,średnie spalanie” będzie wynosić tyle, ile podaje producent, to jednak czymś trzeba się kierować.
Ile może kosztować nas serwisowanie samochodu? Najłatwiej to oszacować, jeśli zamierzamy kupić nowe auto. Przy zakupie, sprzedawca, z pewnością może nam udzielić pomocnych informacji, np. ,,mały przegląd” co 15 tys. km kosztuje 700 zł, a ,,duży” co 30 tys. km kosztuje 1300 zł. Mnożymy to przez szacunkową ilość przejechanych kilometrów i otrzymujemy pewną kwotę, która […]
Doświadczeni kierowcy doskonale sobie zdają sprawę z pozostałych kosztów posiadania samochodu. Jednak osoby kupujący swoje pierwsze auto, rzadko pamiętają, że do wszystkich wyżej wymienionych kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem samochodu trzeba doliczyć takie wydatki jak: opłaty za autostrady, parkingi.
Niełatwo znaleźć auto, które jest dobre we wszystkim – czy są w ogóle takie samochody. Tanie i eleganckie, szybkie i ekonomiczne, pojemne, ale nie za duże. Co ciekawe, grupa kierowców szukających takiego ,,uniwersalnego” pojazdu jest najbardziej liczna – powód jest oczywisty, tylko nielicznych klientów stać na posiadanie kilku aut. Zazwyczaj musimy kupić jedno auto ,,do […]