Hybrydowa Honda Jazz jednak w Europie!

We wrześniu, podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu, będzie miała miejsce światowa premiera modelu Jazz Hybrid.

Najnowsze uzupełnienie bardzo praktycznej gamy modelu Jazz będzie oznaczało pojawienie się pierwszego samochodu z równoległym napędem hybrydowym w segmencie B. Układ hybrydowy (oznaczany przez Hondę skrótem IMA), został zapożyczony z modeli Insight i CR-Z. Honda sprzedała ponad pięćset tysięcy aut z napędem hybrydowym.

Nowy Jazz zostanie wyposażony w ten sam układ napędowy, z którego korzysta Honda Insight. Benzynowy silnik o pojemności skokowej 1,3 litra, połączony z bezstopniową przekładnią CVT oraz zlokalizowanym pomiędzy nimi silnikiem elektrycznym, tworzą równoległy układ hybrydowy. Podobnie jak Insight i Civic Hybrid – w określonych warunkach, przy jeździe z małymi i średnimi prędkościami – nowy Jazz Hybryd będzie w stanie poruszać się jedynie przy użyciu napędu elektrycznego.

Praktyczność Jazza wynika przede wszystkim z faktu, iż jest on dość wysokim autem. Jednak pomimo tego, że model ten jest wyższy niż Insight, zużycie paliwa i poziom emisji spalin pozostają tu na porównywalnym poziomie.

Wizualnie hybrydowa wersja modelu Jazz będzie odróżniała się nieco zmienionymi reflektorami z niebieską obwódką, przeźroczystymi kloszami lamp tylnych, nowym wlotem powietrza, przestylizowanymi zderzakami i chromowaną listwą na drzwiach bagażnika. Hybrydowy Jazz będzie dostępny w kolorach znanych z innych wersji tego modelu, a dodatkowo także w dedykowanym mu nowym kolorze metalizowanym Fresh Lime Green.

Wygląd wnętrza zmienił się dzięki ciemniejszej, jednokolorowej desce rozdzielczej, która lepiej kontrastuje z niebieskim podświetleniem wskaźników i zestawu audio. Wersja hybrydowa będzie też pierwszą w Europie odmianą Hondy Jazz dostępną ze skórzaną tapicerką.

Na paryskim stoisku Hondy, obok premierowego modelu Jazz Hybrid, znajdzie się specjalna edycja produkowanego w Europie Civica, Insight w specyfikacji na rok 2011, CR-Z, obecna już na rynku benzynowa wersja modelu Jazz oraz CR-V, Accord i Accord Tourer. Ponadto, będzie można obejrzeć tam sportowo-turystyczny motocykl VFR1200F napędzany wyjątkowo zaawansowanym technicznie silnikiem w układzie V4 oraz awangardowo wystylizowany skuter PCX z silnikiem 125 cm3 ze służącym obniżeniu zużycia paliwa systemem wyłączania silnika na biegu jałowym.

Jazz z napędem hybrydowym w Japonii kosztuje około 14 tys. euro – czego możemy się spodziewać w Europie? Jazz Hybrid zostanie wprowadzony do sprzedaży na wybranych rynkach europejskich na początku 2011 roku. Do tego czasu zostaną już na pewno opublikowane kompletne dane dotyczące jego parametrów technicznych, wyposażenia i cen.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!