A4 wreszcie przyjazna motocyklistom

Po wielu miesiącach walk pomiędzy motocyklistami a spółką Stalexport udało się uzyskać kompromis. Przejazd autostradą A4 będzie o połowę tańszy.

Autostrada A4Motocykliści zapłacą mniej

Dotychczasowa opłata w wysokości 9 zł, przy każdym punkcie poboru płac, przyprawiała o osłupienie każdego motocyklistę.  Zmniejszenie tej kwoty, na pewno skłoni wielu motocyklistów do wybrania autostrady A4, a nie objeżdżania jej bocznymi drogami.
Motocykliści zapowiedzieli, ze jeśli nie dojdzie do porozumienia w tej sprawie do wiosny, kontynuowane będą strajki i blokady drogi.

Bonifikata na przejazd A4

Oto oficjalny komunikat zarządcy autostrady:
,,Od 1 kwietnia podróż jednośladem na koncesyjnym odcinku A4 będzie o połowę tańsza. Opłata w ramach taryfy 1, z rabatem dla motocyklistów wyniesie 4,5 zł na każdym placu poboru opłat.”
Wprowadzenie bonifikaty dla motocyklistów wieńczy starania o wprowadzenie dla tych pojazdów opłaty, odpowiedniej do stopnia oddziaływania na nawierzchnię drogi. W marcu 2010 r. SAM S.A., jako jedyny prywatny zarządca płatnej autostrady, podjął działania zmierzające do wypracowania rozwiązania, pozwalającego na wprowadzenie niższych opłat zgodnego z zapisami Umowy Koncesyjnej i ogólnie obowiązującymi przepisami. Powyższe działania nabrały dynamiki przed kilkoma tygodniami, wraz z zaangażowaniem się w sprawę opłat – na ponowny wniosek SAM S.A. oraz motocyklistów – Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Po wprowadzeniu rabatu dla motocykli, koncesjonariusz spodziewa się na A4 Katowice-Kraków większego ruchu jednośladów.
W trosce o ich bezpieczeństwo, a także z myślą o kierowcach samochodów, SAM S.A. oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada przygotowali „dekalog” bezpiecznego korzystania z autostrad.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!