Honda Civic IX Generacji – polskie ceny

Znamy już ceny dziewiątej generacji modelu Civic, który pojawi się w sieci autoryzowanych salonów firmy na początku marca bieżącego roku.

Nowa Honda Civic w dwóch wersjach nadwoziowych

Honda Civic oferowana będzie w dwóch wersjach nadwoziowych – hatchback oraz sedan, przy czym dla obu aut przygotowano kilka opcji wyposażeniowych: S, Comfort, Sport i Executive.

Silniki Nowej Hondy Civic

Nowa Honda Civic IX - wnętrzeW Polsce 5-drzwiowy Civic dostępny będzie ze znanymi już silnikami benzynowymi o pojemności 1.4 l (100 KM) oraz 1.8 l (142 KM), natomiast czterodrzwiową wersję modelu wyposażono w większą z tych jednostek. Z silnikami współpracują skrzynie biegów: manualna sześciobiegowa i pięciostopniowa automatyczna.

Trudno doszukiwać się w nadwoziu Hondy Civic IX gen. rewolucji, tak jak to miało miejsce przy jej poprzedniczce. Zastosowane w modelu nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne przyczyniły się do zwiększenia komfortu podróżowania (przestronniejsze wnętrze), redukcji zużycia paliwa (od 6,1l) oraz poprawy parametrów ekologicznych (CO2 154g/km – zgodne z Euro 5).

Honda Civic – ceny i wyposażenie

Civic od 64 900 zł

Wyposażenie podstawowej wersji S nie imponuje. Za minimalną cenę hatchbacka – 64 900 zł – otrzymamy właściwie tylko systemy bezpieczeństwa (6 poduszek, ABS, VSA), elektrycznie sterowane szyby i lusterka oraz światła do jazdy dziennej. Najtańszy sedan kosztuje 69 900 zł.

Za najbogatszą wersję nowego Civic-a – Executive Navi ACC/CMBS z ręczną skrzynią biegów – zapłacimy 105 900 złotych i otrzymamy w tej cenie tempomat z funkcją automatycznego hamowania, nawigację, automatyczną klimatyzację, dach szklany i podgrzewane fotele. Za automat należy zapłacić 4000 zł więcej.

Na początku 2013 roku do gamy silników dołączy nowy diesel o pojemności 1.6 l.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!