Zwycięstwo Kawasaki

Kawasaki zajęło pierwsze miejsce w 24-godzinnym maratonie Bol d’Or rozegranym na francuskim torze Magny Course.

Informacja: Kawasaki

Kawasaki

W dniach 14-15.04.2012, odbył się 76. wyścig Bol d’Or na francuskim torze Magny Course.
Niestety w tym roku pogoda nie dopisała i w większości wyścig, który rozpoczął się w sobotę 14.04 o godzinie 15:00 i zakończył w niedzielę 15.04, o godzinie 15:00 przebiegał w trudnych, deszczowych warunkach. Tego typu aura szczególnie nie sprzyjała w nocy, kiedy temperatura spadła do blisko 0 st. (!).

Zespół SRC Kawasaki startujący na motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10R zajął pierwsze miejsce wyprzedzając doświadczony zespół Suzuki Endurnace Racing Team o 1’41.055. Różnica jak na 24-godzinny maraton była niewielka. Trzeci na mecie uplasował się zespół Monster Enegry Yamaha który po zaciętej walce w ostatniej godzinie wyścigu wsunął się na ostatnie miejsce na podium i utrzymał je aż do mety.

Gratulujemy zawodnikom zespołu SRC Kawasaki w składzie J. DACOSTA, G.LEBLANC oraz O.FOUR, wszystkim pozostałym członkom zespołu którzy przyczynili się do świetniego wyniku oraz motocyklowi – Kawasaki Ninja ZX-10R.