Renault Latitude na salonie w Moskwie

Na salonie moskiewskim odbyła się światowa premiera Latitude, rodzinnego samochodu marki Renault. Firma zaprezentowała również nowości przeznaczone na rynek rosyjski, których produkcja zostanie uruchomiona w latach 2010-2011: Dustera, Nowego Logana z automatyczną skrzynią biegów, Sandero z automatyczną skrzynią biegów i Sandero Stepway.

Renault odgrywa sporą rolę w rozwoju rosyjskiego przemysłu motoryzacyjnego. Od 2005 roku koncern posiada zakład produkcyjny w Moskwie (Avtoframos), a w 2008 roku nawiązał współpracę z grupą AvtoVaz. Renault oraz jego partnerzy – firmy Nissan i AvtoVaz, chcą zdobyć do 2015 roku 40% rynku rosyjskiego.

Tegoroczny salon w Moskwie zapowiada kilka nowości na rynku. Renault Latitude będzie stopniowo wprowadzane do sprzedaży w ponad 50 krajach. W Rosji pojawi się w listopadzie 2010 roku. Rosyjscy klienci będą mieli wybór spośród sześciu wersji napędzanych silnikami o pojemności 2,5 i 2,0 l z automatyczną lub bezstopniową skrzynią biegów.

Koncern zapowiedział również uruchomienie w Rosji produkcji trzech modeli w 2011 roku: Fluence, Megane i Dustera.

Sprzedaż sedana Fluence na rynku rosyjskim ruszyła w kwietniu br. Na salonie samochodowym w Moskwie Renault zaprezentował również nowość przeznaczoną na rynek rosyjski – Fluence w wersji Dynamique z silnikiem benzynowym 2.0 l CVT, który pojawi się w sprzedaży we wrześniu 2010 roku. Ofertę Renault w segmencie C uzupełnia Megane hatchback, sprzedawany w Rosji od maja br.

Renault zaprezentował wcześniej wspomnianego Renault Fluence Z.E. Concept – rodzinny samochód elektryczny, który stanowi zapowiedź przyszłego modelu elektrycznego Fluence o zasięgu blisko 160 km. Producenci w tym modelu wzięli sobie za cel uzyskanie zerową emisję CO2.Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!