Renault Latitude – uniwersalne auto

Odpowiednio wyważone proporcje, masywna budowa, nowy elegancki styl – to rzuca się w oczy, kiedy popatrzy się na nowy model w rodzinie Renault. Międzynarodowa wersja Latitude będzie pokazana pod koniec sierpnia na Motor Show w Moskwie, a Europejczycy będą mogli spojrzeć z bliska na nowy model Renault na Motor Show w Paryżu.

Oprócz jego hojnych wymiarów zewnętrznych (długość 4,89m/szerokość 1,83m/wysokość 1,49m) Renualt Latitude ma też elegancki, rasowy wygląd. Kontury grilla są obwarowane przez bi-ksenonowe reflektory adaptacyjne, a chromowane elementy przyczyniają się do większego wrażenia dynamizmu samochodu.

Latitude posiada jeden z największych bagażników w swojej klasie samochodów. Oświetlenie z tyłu z użyciem technologii LED doskonale harmonizuje się z tylną chromowaną listwą, na której umieszczona jest nazwa modelu. Model oparty jest na tym samym projekcie, co nowy model Renault SM5 wprowadzony na rynek koreański.

Szczegółowe informacje, co do silników, wyposażenia, dodatkowych funkcji oraz rodzaju podwozia będą podane w późniejszym terminie, jednak wiadomo, że Renault kładzie nacisk na innowacje i komfort podróżowania. Na pewno auto będzie wyposażone w jonizator powietrza działający w dwóch trybach, funkcję masażu w fotelu kierowcy, trzystrefową klimatyzację oraz Renault hands-free card (kiedy kierowca zbliży się do samochodu z kartą w kieszeni, samochód otworzy się automatycznie po dotknięciu klamki).

Nowy model Renault został dostosowany do zapotrzebowania na różnych typach rynku i dzięki temu będzie odpowiadał zróżnicowanym gustom klientów.

Do sprzedaży Renault Latitude trafi jesienią tego roku w Azji, Afryce, Rosji i Turcji, Australii i Meksyku, a w europejskiej wersji będzie jedną z głównych atrakcji Motor Show w Paryżu, gdzie będą już znane szczegółowe informacje na temat jednostek napędowych i wyposażenia.

Miedzynarodowe media już przed końcem 2010 roku będą zaproszone do przetestowania nowego modelu Renault i zaraz po tym nowiutki Latitude trafi do salonów w Europie.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!