Nowy Tata Nano za 6 120 zł?

Tata Nano Europa w wersji spalinowej pojawi się na europejskim rynku w połowie przyszłego roku, natomiast wersja napędzana silnikiem elektrycznym (Nano Europa EV) w roku 2013.

W przyszłym roku na rynku pojawi się Tata Nano Europa – europejska wersja jednego z najsłynniejszych pojazdów świata. Wersja europejska skonstruowana będzie z uwzględnieniem standardów emisji spalin i bezpieczeństwa obowiązujących na Starym Kontynencie.

Pojazd o długości 3,2 m napędzany będzie silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 litra i mocy około 45 KM. Priorytetem w przypadku tego modelu będzie atrakcyjna cena wersji bazowej. Auto w Indiach kosztuje 2500 dolarów, czyli u nas będzie to 6 120? Możemy się spodziewać, że będzie to jednak trochę więcej.

Tata Nano to obecnie jeden z najsłynniejszych modeli samochodów, o którym mówi się bez wyjątków na wszystkich kontynentach. Tata Motors zdecydował się wprowadzić niedrogi model do europejskiej oferty.

Tata Nano Europa to znacznie zmodyfikowana i bardziej zaawansowana konstrukcja w porównaniu z wersją przeznaczoną na rynek lokalny. Konstrukcja modelu została znacznie wzmocniona, ulepszone zostały strefy zgniotu i przestrzeni pasażerskiej, a boczne partie pojazdu otrzymały wzmocnienia. Tata Nano Europa wyposażony będzie w ABS i poduszki powietrzne.

Tata Nano Europa ma być dostępnym cenowo pojazdem o miejskim charakterze.

Ekolodzy już drżą, bo mimo,  że Nano ma być ekonomiczny pod względem spalania, obawiają się, że będzie miał katastrofalny wpływ na środowisko naturalne i definitywnie zakorkuje nasze, już tłoczne europejskie miasta. Możemy być jednak pewni, że to małe autko to naprawdę duży krok naprzód indyjskiej motoryzacji.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!