Nowy Volkswagen Passat w 2014 r. – nowe informacje

Nowy silnik Bi-turbo, CC w klasie wyższej i odmiana coupe i cabrio – to tylko kilka najnowszych, choć wciąż niepotwierdzonych informacji na temat nowego Volkswagena Passata, który zadebiutuje w 2014 r.

Volkswagen PassatNowy Passat w 2014 r.

Według informacji, nieoficjalnie pozyskanych przez jeden z brytyjskich portali, nowy Volkswagen Passat, który zadebiutuje w 2014 r., zostanie oparty na platformie MQB. Nowa płyta, na której zostanie oparty m.in. także Golf VII generacji, w najbliższych latach będzie wykorzystywana przy produkcji wielu aut, co ma znacząco obniżyć koszty.

Warianty nowego Passata

Niemal na pewno nowy Passat, oprócz klasycznych wersji sedan i kombi, będzie oferowany także w wariantach nadwozia coupe i cabrio. Zmieni się Passat CC, czy też, według najnowszej nomenklatury, CC. Ma on zyskać nieco na prestiżu, by wypełnić lukę pomiędzy standardową wersją Passata a nową generacją ekskluzywnego Phaetona, który zadebiutuje prawdopodobnie na początku 2015 r.

Silniki nowego Passata 2014

W gamie jednostek napędowych Passata znajdą się prawdopodobnie turbodoładowane  1.4, 1.8 i 2.0 TSI. Ich moc mieści się w przedziale od 128 KM do 247 KM. Wśród diesli prawdopodobnie zadebiutuje nowy, podwójnie doładowany silnik biTDI (bi-turbo TDI). Moc generowana przez tą jednostkę to 168 KM.

Pojawiły się także pogłoski o debiucie silnika hybrydowego, opartego o jednostkę 1.4 TSI oraz silnik elektryczny. Przewidywana łączna moc układu to 168 KM. Zasięg przy poruszaniu się tylko z użyciem napędu elektrycznego to 50 km.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!