Renault Scenic i Grand Scenic po liftingu

Koncern Renault opublikował zdjęcia modeli Scenic i Grand Scenic po lekkim faceliftingu. Wprowadzono kilka zmian stylistycznych i ulepszono silniki.

Renault Scenic i Grand Scenic – niewielkie zmiany

Renault Scenic - faceliftingModele są na rynku dopiero od dwóch lat, mimo to producent już teraz zdecydował się wprowadzić kilka modernizacji. Z zewnątrz auta nie zmieniły się znacząco. Delikatnie przeprojektowano zderzaki i reflektory, instalując z przodu światła do jazdy dziennej. Dostępne będą dwa nowe kolory lakieru i nowe elementy wykończenia wnętrza.

Systemy bezpieczeństwa Renault

Renault Scenic - faceliftingW ostatnim czasie Renault stara się wyznaczać standardy bezpieczeństwa.  W ofercie Scenica i Grand Scenica pojawił się system Visio, odpowiedzialny m.in. za ostrzeganie kierowcy o nieplanowanej zmianie pasa ruchu. Do wyposażenia standardowego dodano system wspomagający ruszanie pod górę.

Efektywniejsze silniki Scenica i Grand Scenica

Zmodyfikowany diesel 1.6 dCi 110 KM

Renault Scenic - faceliftingNajbardziej interesującą zmianą jest wprowadzenie przez Renault nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych silników. Wśród nich jest diesel 1.6 dCi 110 KM, który ma zadziwiać rekordowo niską emisją spalin (105 g/km). Dzięki systemom odzyskiwania energii z hamowania oraz Start&Stop, spalanie średnie nie powinno przekraczać w tym przypadku 4,1 l na 100 km. W porównaniu do obecnie oferowanego silnika 1.5 dCi 110 KM, wzrośnie także maksymalny moment obrotowy – o 20 Nm.

Nowy silnik benzynowy – 1.2 TCe 115 KM

Renault Grand Scenic - faceliftingJednostka 1.2 TCe 115 KM, zastąpi znajdujący się dotąd w ofercie silnik o pojemności 1.6 litra i mocy 110 KM. Nowoczesna konstrukcja zapewni niską emisję CO2 (135 g/km) i 20-procentową oszczędność paliwa (w porównaniu do jednostki 1.6). Pięć dodatkowych KM ma wpłynąć pozytywnie na osiągi.

Nowy Scenic i Grand Scenic w przyszłym roku

Francuzi mogą już dziś zamawiać odświeżone wersje rodzinnych modeli. W pozostałych krajach Europy, sprzedaż tych aut rozpocznie się w przyszłym roku. Ceny nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie ulegną one niewielkim korektom.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!