Lipsk 2012: Volkswagen Beetle Fender – styl i muzyka

Trwający od soboty Salon Samochodowy w Lipsku jest dla Volkswagena okazją do zaprezentowania kilku nowości. W ubiegły weekend niemiecki koncern pokazał m.in. produkcyjną, limitowaną edycję specjalną modelu Beetle (opracowaną wspólnie z firmą Fender produkującą gitary i inne akcesoria muzyczne), która po raz pierwszy została zapowiedziana podczas ubiegłorocznych targów we Frankfurcie.

Beetle Fender – od konceptu do modelu produkcyjnego

Koncepcyjna wersja Volkswagena Beetle Fender Edition została zaprezentowana na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Najwidoczniej koncept musiał przypaść do gustu klientom niemieckiej marki, ponieważ na tegorocznych targach samochodowych w Lipsku, światło dziennie ujrzała dopracowana i gotowa do produkcji wersja Beetle Fender.

Nowy Beetle Fender i Deep Black Metallic

Popularny „chrabąszcz” w odmianie Fender dostępny będzie w czarnym, metalicznym kolorze nadwozia, noszącym nazwę Deep Black Metallic. Z zewnątrz uwagę będą zwracały chromowane wstawki (w kolorze chromu będą m.in. obudowy lusterek bocznych, czy listwy ozdobne biegnące wzdłuż progów i wokół przednich reflektorów) oraz rzucające się w oczy ogromne 18-calowe felgi aluminiowe Disc. Te zostały zaprojektowane w modnym stylu retro. Styliści nie poprzestali jednak tylko na zmianach zewnętrznych. Wnętrze nowej odmiany Beetle’a różni się (głównie użytymi do jego wykończenia materiałami) od standardowej wersji. Górna część deski rozdzielczej nowego „Garbiego” została obita drewnem w kolorze oznaczonym jako Sunburst. Z prawej strony, tuż przy nawiewie, znajduje się z kolei logo Fendera. Za przyjemną podróż kierowcy i pasażera będą odpowiadały natomiast wygodne, sportowe fotele.

Audio Beetle Fendera, czyli coś dla melomana

W samochodzie stworzonym wspólnie z czołowym producentem akcesoriów muzycznych nie mogło zabraknąć świetnego zestawu audio. Spece z firmy Fender stanęli na wysokości zadania i zamontowali w Beetle’u zaawansowany system audio o mocy 400 W, który zadowoli z pewnością każdego fana muzyki. Dzieła dopełnia 10-kanałowy wzmacniacz. Kierowca będzie mógł sterować systemem audio za pomocą panelu RCD 510, lub ekranu dotykowego. Do jego dyspozycji będzie gniazdo USB i SD, bluetooth i zmieniarka na 6 CD. Warto dodać, że do każdego modelu Beetle Fender będą dołączane trzy specjalne, limitowane kostki do gry na gitarze. Chciałoby się rzec – samochód marzenie dla każdego fana rocka.

Jakie ceny i „co” pod maską Beetle Fendera?

Volkswagen Beetle Fender Edition trafi do sprzedaży na rynku europejskim jesienią bieżącego roku, a dostępna paleta silnikowa obejmie jednostki: 1.2 TSI 105 KM, 1.8 TSI 160 KM, 2.0 TSI 200 KM oraz dwa diesle: 1.6 TDI 105 KM i 2.0 TDI 140 KM. Najtańsza wersja z najsłabszym silnikiem benzynowym będzie kosztować w Niemczech 21 725 euro, czyli ok. 96 tysięcy złotych.

 

źródło: www.netcarshow.com


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!