Hyundai ujawnia nowe informacje na temat modelu I-oniq

W dzisiejszym świecie motoryzacyjnym Hyundai ma zasłużoną opinię marki, która na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat zrobiła największy krok naprzód. Właśnie pojawiły się nowe informacje na temat futurystycznego modelu I-oniq.

Hyundai I-oniq – odważny projekt

Projekt Hyundaia I-oniq rozpoczął się dwa lata temu. Wielce prawdopodobne, że model zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie, który rozpocznie się za parę dni. Model I-oniq będzie sportowym hatchbackiem napędzanym silnikiem hybrydowym. Dodatkowo auto ma być pionierem w dziedzinie designu i nowych technologii w jednostkach napędowych, tworzonych przez inżynierów Hyundaia.

nowy koncept z Korei

Hyundai – hybryda

Hyundai napędzany będzie silnikiem hybrydowym. W jego skład wejdzie jednostka elektryczna wspomagana przez silnik benzynowy, 3-cylindrowy o pojemności 1 litra. Zostanie on podłączony przez generator do akumulatora litowo-jonowego. Moc jednostki wynosić ma 107 KM. Zasięg auta na silniku elektrycznym to 75 km. Przy jeździe z dołączonym silnikiem benzynowym jego zasięg powiększy się do 696 km. Motor ma generować jedynie 45 gram dwutlenku węgla do atmosfery.

107 KM i niska emisja CO2

Futurystyczna linia nadwozia łączy w sobie obłe kształty i nietypowe przetłoczenia. Ciekawie zaprojektowana linia dachu, niebanalna atrapa chłodnicy, reflektory LED, wszystkie te elementy mają jeszcze bardziej uwidocznić zaawansowane rozwiązania modelu I-oniq. Długość prawie 4,4 metra pozwala wygospodarować miejsce dla czterech osób. O technologii  zamontowanej w aucie na razie wiadomo niewiele. Pojawiły się informacje o inspiracji projektantów instrumentami muzycznymi. Nie jest jasne czy chodzi tu o efekty dźwiękowe w kabinie czy może wzornictwo. Być może oba elementy zostaną wykorzystane przy budowie wersji produkcyjnej. Konsola środkowa zaprojektowana ma zostać bez udziwnień jako typowe miejsce pracy kierowcy.

Wiceprezes Hyundaia Allan Rushforth powiedział: „Koncepcja stworzenia I-oniq powstała w celu odzwierciedlenia nowego myślenia w Hyundaiu. Prowokuje do zastanowienia się na temat możliwej przyszłości motoryzacji”. Koncept I-oniq został zaprojektowany i opracowany w Europejskim centrum Hyundaia w Rüsselsheim w Niemczech.

 źródło: AutoExpress.com

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!