MINI Baker Street i MINI Bayswater – edycje specjalne na igrzyska w Londynie

W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Londynie, Mini postanowiło zaprojektować specjalną, limitowaną edycję swoich samochodów. MINI Bayswater i Baker Street to samochody zainspirowane Londynem…

MINI Baker Street

Baker Street od Sherlocka Holmes’a

MINI Baker Street Wyjątkowość limitowanych serii opiera się przede wszystkim na wyjątkowej stylistyce. Baker Street posiada czarny dach i oryginalne szesnastocalowe felgi. Edycję wyróżniają dwa paski, przechodzące przez maskę i układające się w kształt litery ,,V” oraz kilka oznaczeń. Wewnątrz panuje luksus. Skórzano-materiałowe, pikowane fotele zostały wyprofilowane w taki sposób, by zapewnić komfort jazdy. Kokpit wyposażono w szereg dodatków, tworzących niepowtarzalny, brytyjski klimat. Dominuje kolor szary i diamentowy. Mini wygląda zarazem klasycznie, ale i nowocześnie. Jest bardzo bogato wyposażone. Zakres wariantów silnikowych dostępnych w Baker Street obejmuje  MINI One (72 kW/98 KM), MINI Coopera (90 kW/122 KM), MINI One D (66 kW/90 KM) i MINI Coopera D (82 kW / 112 KM). Wszystkie silniki mogą zostać sprzężone z sześciobiegową skrzynią manualną lub opcjonalnie z sześciobiegową przekładnią automatyczną. Skąd nazwa Baker Street? Fani brytyjskiej literatury pamiętają zapewne postać detektywa Sherlocka Holmesa z serii powieści sir Arthura Conan Doyle’a. Baker Street 212B to adres tej fikcyjnej postaci. W tym roku mija 125 lat od wydania pierwszej książki o przygodach słynnego bohatera. Przy okazji Londyn jest organizatorem igrzysk olimpijskich. To doskonała okazja na promocję nowej odmiany samochodu.

MINI Bayswater

Bayswater – miejsce, gdzie kwitnie życie londyńczyków

MINI BayswaterBayswater to bardziej sportowa wersja nowego MINI. Stylistycznie również jest ekstrawagancka i, o ile można tak powiedzieć, klasycznie nowoczesna. Paski na masce nie układają się tu w literę ,,V”, ale są poprowadzone pionowo przez środek. Cal większe niż w przypadku Baker Street, felgi, dobrze pasują do błękitnego nadwozia. Nie brakuje oznaczeń limitowanej serii. Fotele są w całości pokryte skórą. Błękitne przeszycia i kolorowe paski na kokpicie podkreślają wyjątkowość modelu. Wybór wyposażenia Pepper Pack zapewnia bezwarunkowy komfort podróży. Bayswater wygląda wewnątrz mniej ,,brytyjsko” niż Baker Street, ale ma też zupełnie inny, bo sportowy charakter i mocne silniki. Klienci mogą zamawiać MINI Coopera Bayswater (90 kW/122 KM), MINI Coopera S (135 kW/184 KM), MINI Coopera D (82 kW/112 KM) lub MINI Cooper SD (105 kW/143 KM).  Nazwa Bayswater jest inspirowana tętniącym życiem obszarem Londynu, w którym mieści się m.in. Hyde Park i stacja metra oraz wiele centr handlowych i restauracji.

MINI BayswaterLimitowane MINI zostały stworzone po to, by podkreślić związek marki z Londynem i Wielką Brytanią. Obecnie firma jest w rękach niemieckiego koncernu BMW. Nie zmienia to faktu, że demonstracja przywiązania do brytyjskiej tradycji może być bardzo użyteczna w sensie marketingowym.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!