Genewa 2012: Hyundai i30 Tourer – nowe kombi

Hyundai zaprezentował na swojej stronie internetowej pierwsze zdjęcie modelu i30 w odmianie kombi. Światowa premiera samochodu będzie miała miejsce podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie.

Hyundai i30 TourerDruga odmiana nadwoziowa Hyundaia i30

Obecnie dostępna w sprzedaży jest druga generacja Hyundaia i30, która miała swoją premierę podczas ubiegłorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Samochód występuje jako pięciodrzwiowy hatchback. Niebawem do oferty dołączy wersja kombi, która będzie miała swoją premierę na salonie w Genewie. Jeszcze w tym roku ma się pojawić także trzecia wersja nadwoziowa i30 – 3-drzwiowy hatchback. Jednak póki co niewiele wiadomo na jej temat. Dużo wiemy natomiast o odmianie kombi – Hyundai podał na swojej stronie internetowej informacje i zdjęcia dotyczące swojego nowego modelu.

Kombi Hyundaia stworzone przez Europę dla Europy

Podobnie jak swój brat – 5-drzwiowy hatchback – także i odmiana kombi modelu i30 została zaprojektowana i skonstruowana specjalnie pod gusta europejskich klientów przez europejskie centrum projektowe Hyundaia (Hyundai’s European R&D Centre) znajdujące się w niemieckim Rüsselsheim. Wyglądowi zewnętrznemu nowego Hyundaia nie można nic zarzucić. Stylistyka auta w każdym detalu jest spójna z nową filozofią projektantów Hyundaia “Fluidic Sculpture”.

Dzięki zastosowaniu płynnych i smukłych linii nadwozia i30 kombi sprawia wrażenie ruchu nawet wtedy gdy samochód stoi w miejscu. Taki styl najwidoczniej „trafia” do europejskiego klienta czego dowodem mogą być wyniki sprzedaży jakie zanotował Hyundai w ubiegłym roku. Wprowadzając na rynek na początku tego roku nowe i30 a teraz pokazując odmianę kombi, należy przypuszczać, że Hyundai idzie za ciosem i nadal ma zamiar dążyć do zajęcia pierwszego miejsca na liście najchętniej kupowanych przez europejczyków samochodów. W ubiegłym roku „prawie” się udało – Elantra musiała ustąpić miejsca w czołówce jedynie Toyocie Corolli.

Hyundai i30 Tourer w czołówce klasy C

Długość i30 Tourer względem 5-drzwiowego hatchbacka wzrosła o 185 mm i wynosi 4485 mm. Warto zauważyć, że względem poprzedniej generacji i30 kombi, nowy Tourer „urósł” o 10 mm. W klasie kompaktowych samochodów rodzinne kombi Hyundaia będzie zajmowało miejsce w czołówce pod względem długości, ale także rozmiarów wnętrza. Bagażnik samochodu będzie w stanie pomieścić naprawdę dużą ilość bagaży, jego pojemność będzie wynosiła 528 litrów, a po rozłożeniu tylnych siedzeń wzrośnie do 1642 litrów.

Sześć jednostek napędowych do wyboru

I30 Tourer będzie napędzane tymi samymi jednostki napędowymi, które są obecnie dostępne w hatchbacku. Do wyboru będzie jeden z trzech silników wysokoprężnych lub jedna z trzech jednostek benzynowych. Producent nie podał jeszcze oficjalnego cennika, ale skoro najtańsza wersja 5-drzwiowego hatchbacka kosztuje niecałe 51 tysięcy złotych, to kombi w tej samej specyfikacji nie powinno kosztować więcej niż 55 tysięcy złotych. Golf i Corolla mają się czego obawiać.

Więcej o Hyundai i30

Hyundai i30 hatchback – ceny


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!