Gokartowy puchar Ladies Racing Cup

63 zawodniczki wzięły udział w wyścigu Ladies Racing Cup na torze gokartowym w podwarszawskim Szymanowie. Nie zabrakło emocji oraz prawdziwej, sportowej rywalizacji.Ladies Racing Cup

Ladies Racing Cup – kobiety i gokarty

Zawody zostały rozegrane 19 maja 2012 r. Wziąć w nich udział mogły wszystkie kobiety, które wcześniej zgłosiły chęć uczestnictwa.

Panie podzielono na trzy grupy – Juniorki Młodsze, Juniorki Starsze, Debiutantki oraz Pasjonatki. Uczestniczki, które dotąd nie miały kontaktu z gokartami, mogły nabrać wprawy jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Odbyło się bowiem kilka serii treningowych.

Kwalifikacje i jazda finałowa

Następnym punktem imprezy były kwalifikacje. Uzyskanie dobrego czasu jednego okrążenia gwarantowało udział w wyścigu finałowym. Tam nie liczył się już czas, ale to, kto jako pierwszy zamelduje się na mecie. Po zakończeniu wszystkich wyścigów rozdano nagrody. Uhonorowano nie tylko najszybsze uczestniczki. Specjalne wyróżnienia przyznano m.in. w kategoriach ,,Ulubienica Fotoreporterów” oraz ,,Największy Pechowiec”. Nagród nie brakowało, gdyż impreza cieszyła się dużym wsparciem sponsorów.

VIP Party i znani goście Ladies Racing Cup

Po rozdaniu pucharów, odbyło się VIP Party, w którym udział mogły wziąć wszystkie uczestniczki wyścigu oraz zaproszeni goście. Wśród nich nie brakowało osób znanych z polskiego show biznesu.

W czasie imprezy można było skorzystać z szeregu atrakcji, przygotowanych przez organizatora. Goście mogli m.in. poddać się usługom profesjonalnych masażystów oraz obejrzeć rajdowy samochód Adama Małysza.

Ladies Racing Cup nie było pierwszym pucharem, organizowanym przez tor Kart Arena, przeznaczonym specjalnie dla kobiet. Duże emocje budził także, rozegrany niedawno turniej Moto Womans Cup (relacja). Organizator nie zamierza porzucać idei promowania gokartów w żeńskim gronie i już zaczyna przygotowania do kolejnej edycji zawodów.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!