Verva Racing Team wystartuje w Katalonii

W najbliższy weekend kierowcy VERVA Racing Team wystartują na torze Catalunya w Hiszpanii. Podczas Grand Prix Hiszpanii zawodnicy VERVA Racing Team zamierzają poprawić rezultaty z pierwszej rundy, która odbyła się w Bahrajnie.

Informacja: Verva Racing Team

Porsche SupercupKuba Giermaziak w Hiszpanii będzie walczył o podium. Pomimo trudnego początku sezonu polski kierowca nie rezygnuje z walki o mistrzostwo Porsche Supercup.

Tor Catalunya słynie z licznych szybkich łuków, które od kierowców Porsche wymagają odpowiedniej, nietypowej dla większości innych wyścigówek techniki jazdy. Jej opanowanie będzie najważniejszym zadaniem dla Patryka Szczerbińskiego, który wciąż ma mniejsze doświadczenie w autach tego typu. Tegoroczny debiutant liczy jednak, że testy, w których brał udział, ułatwią mu walkę o lepsze rezultaty.

Kuba Giermaziak: „Po zeszłorocznym udanym wyścigu znacznie bardziej polubiłem tor w Barcelonie. Wtedy wygrałem trening, a w kwalifikacji i w wyścigu byłem trzeci. Był to całkiem przyzwoity wynik. W tym roku już dwukrotnie testowaliśmy w Barcelonie, dlatego mocno liczę na podium.

W ten weekend na pewno chcielibyśmy pojechać jeszcze lepiej niż rok temu. Moim celem wciąż jest walka o mistrzostwo, więc muszę jechać mądrze. Mam nadzieję, że wyniki z ostatnich testów sportowych przełożą się na tempo w wyścigu, bo kilka dni temu na torze Hockenheim byliśmy naprawdę bardzo szybcy. Poza tym udało nam się także rozwiązać problem z hamulcami, który utrudniał nam jazdę w Bahrajnie.

Cała zagraniczna czołówka zawodów Porsche Supercup jeździła ostatnio w serii Porsche Carrera Cup co sprawia, że są w lepszej dyspozycji jeśli chodzi o odbytą liczbę przejechanych wyścigów.”

Patryk Szczerbiński: „Moje oczekiwania przed wyścigiem w Barcelonie to poprawienie wyniku z Bahrajnu. Jeśli ukończę wyścig na lepszej pozycji niż dziewiąta, to na pewno będę mógł uznać ten weekend za udany. Właśnie na torze Catalunya odbyły się moje pierwsze testy w barwach VERVA Racing Team, a poza tym jeździliśmy tam jeszcze pod koniec marca.

Dla mnie ten tor jest bardzo specyficzny, ponieważ ma kilka długich i szybkich zakrętów, na których kluczem do przejechania jak najszybszego okrążenia jest wyczucie optymalnego momentu na dodanie gazu. Nie jest to wcale prosta sprawa. Wymaga dużego doświadczenia, a będzie to mój pierwszy wyścig na torze Catalunya, w przeciwieństwie do większości moich rywali. Mam jednak nadzieję, że wracając w przyszłości na ten tor, będę miał bardzo dobre wspomnienia z nadchodzącego weekendu.

W zeszłym tygodniu odbyliśmy z zespołem testy na torze Hockenheim, które wyszły bardzo obiecująco.”

Transmisję z wyścigów o Grand Prix Hiszpanii będzie można obejrzeć na żywo już w niedzielę o 11:45 w TV 4, Eurosport i Eurosport HD.

Informacja: Verva Racing Team


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!