Trzech finalistów naboru Verva Racing Team

Zakończył się drugi etap otwartego naboru kierowcy do VERVA Racing Team zorganizowanego przez PKN ORLEN. W minionym tygodniu Rada Ekspertów na podstawie przesłanych zgłoszeń wytypowała finałową trójkę. Zwycięzca stanie już w kwietniu na starcie Porsche Supercup. Podczas testów wyścigowych w Niemczech swoje umiejętności zaprezentują finaliści Mateusz Lisowski, Michał Słomian i Patryk Szczerbiński.

Informacja: Verva Racing Team

VERVA Racing Team Do drugiego etapu otwartej rekrutacji zakwalifikowało się 20 kandydatów spełniających formalne warunki uczestnictwa w naborze. Proces rekrutacyjny kierowany był do zawodników z polskim obywatelstwem w wieku 17 – 26 lat, posiadających licencję wyścigową oraz udokumentowane doświadczenie w międzynarodowych seriach wyścigowych. Spośród wszystkich zgłoszeń Rada Ekspertów, składająca się z zawodowych kierowców wyścigowych i rajdowych, dziennikarzy sportowych oraz przedstwiciela PKN ORLEN, wybrała trójkę najbardziej obiecujących zawodników z potencjałem zapowiadającym skuteczną walkę w tak wymagającej serii, jaką jest Porsche Supercup. Do finału dotarło trzech, znanych w świecie polskiego motosportu, kierowców. Najmłodszy z finalistów, Patryk Szczerbiński, ma na koncie zwycięstwo w serii Young Guns oraz trzecie miejsce w Formule BMW Intersteps. Mateusz Lisowski to zeszłoroczny triumfator Scirocco R-Cup, a Michał Słomian znany jest z wyścigów Seat Leon Supercopa.

„Trójka finalistów, mimo młodego wieku, ma wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych zawodach, talent i determinację. Jeden z nich otrzyma wyjątkową szansę startów w profesjonalnym teamie w tak prestiżowej serii, jaką jest Porsche Supercup. Przykład Kuby Giermaziaka pokazuje, jak wielką szansą jest udział w wyścigach tego formatu. Bardzo cieszy mnie fakt, że PKN ORLEN znów otwiera drzwi do kariery kolejnemu młodemu polskiemu zawodnikowi” – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN S.A.

Przed finalistami decydujący etap naboru, czyli testy na torze wyścigowym w Niemczech. Już wkrótce kandydaci pod czujnym okiem Rady Ekspertów zaprezentują swoje praktyczne umiejętności, a najlepszy z nich w kwietniu ruszy wraz z VERVA Racing Team po zwycięstwo w prestiżowym Porsche Supercup.

Informacja: Verva Racing Team

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!