Premiera nowego Forda Fiesta ST – Genewa 2012

Szybka i wściekła sportowa wersja popularnej Fiesty już w najbliższych dniach w Genewie

Ford Fiesta ST – agresywny subkompakt

Ford Fiesta ST przódFord Fiesta ST tyłNapędzany oszczędnym i mocnym silnikiem EcoBoost, o agresywnej stylistyce, Ford Fiesta ST zostanie zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie i wprowadzony do produkcji w 2013 roku.
Przed oficjalną premierą nowa Fiesta ST została przetestowana na słynnym torze Nürburgring Nordschleife w Niemczech.

Czterocylindrowy silnik EcoBoost o pojemności 1.6 generuje moc 177 KM. Daje samochodowi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 7 sekund, i prędkość maksymalną 218 km/h.  Ford Fiesta ST recaroChoć w przypadku kierowców I aut o zacięciu sportowym, ekologiczność odgrywa zwykle mniejszą role, warto wspomnieć, że silnik EcoBoost produkuje o 20% niższą emisję CO2 niż

silniki spalinowe o podobnych osiągach. Przeniesieniem mocy silnika na koła zajmuje się system sterowania momentem napędowym, wspomagany przez trzy różne dostępne konfiguracje.  Podwozie zostało obniżone o 15 mm.

 

Ford Fiesta ST  – podrasowany wygląd

Również wygląd kultowego auta został dopracowany przez stylistów by wyglądał bardziej drapieżnie – zestaw agresywnie wyglądających dodatków takich jak : nowy grill, pokaźny spojler i zestaw wielkich felg z metali lekkich. W środku zobaczyć można fotele kubełkowe Recaro I dodatki w kolorze nadwozia.

Produkcja wersji ST została już powierdzona w Europie.

Spodziewajcie się już wkrótce zdjęć nowej Fiesty prosto od naszej delegacji na wystawie w Genewie.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!