Nowe Volvo V40 zadebiutuje w Genewie

Od jakiegoś czasu do prasy przedostają się strzępy informacji o nowym kompakcie klasy premium, Volvo v40. Dzięki przeciekom można zobaczyć zdjęcia nowego Volvo jeszcze przed premierą.nowe Volvo na saolonie w Genewie

Konkurencja dla kompaktów premium

Ciekawa stylistyka Volvo v40

V40 prezentuje się bardzo sportowo. Agresywne przetłoczenia karoserii, opadająca linia dachu i zadziorny przód upodobniają go do nowego S60. Według nieoficjalnych źródeł nowe Volvo v40 ma mieć bryłę pięciodrzwiowego hatchbacka i mierzyć 4,5 metra długości to nieco więcej niż znikające z oferty V50.

skandynawski design może urzecDo budowy V40 ma zostać użyta nowa platforma, na której powstaną kolejne generacje S40. Warto dodać, że będzie to model który konkurować będzie z BMW serii 1 oraz Audi A3 Sportback. Wygląda więc na to, że auto będzie miało stosunkowo nieduże rozmiary i kierowane będzie raczej do szeroko pojętej grupy klientów lifestylowych.

Auto prezentuje się bardzo ciekawie i jeżeli w niezmienionej formie trafi do salonów może okazać się prawdziwym hitem. Dane techniczne poznamy najprawdopodobniej 6 marca kiedy Volvo V40 zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Genewie. Cena wersji podstawowej ma wynosić około 26 000 euro czyli ok. 108 000 złotych.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!