Genewa 2012: Chevrolet Cruze kombi – dla rodziny

Na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie zadebiutuje kolejna wersja nadwoziowa przeboju Chevroleta – modelu Cruze. Do dwóch obecnych odmian – hatchback-a i sedana, które od momentu premiery rynkowej w 2009 r. sprzedały się łącznie w liczbie ponad miliona sztuk na całym świecie, dołączy rodzinna i przestronna wersja kombi.

Chevrolet Cruze station wagonNowy Cruze – najdłuższy z rodziny

Odmiana kombi, przy długości 4 675 mm, będzie najdłuższą wersją nadwoziową Chevroleta Cruze’a – sedan mierzy 4 597 mm a hatchback 4 510 mm. Długość przełoży się na pojemność bagażnika, która mierzona do linii szyb będzie wynosiła 500 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń, wzrośnie do blisko 1 500 litrów (mierzona do linii dachu).

Nowe silniki w nowym Cruze

W lecie 2012 roku we wszystkich wersjach Chevroleta Cruze oferowana będzie nowa gama jednostek napędowych. Oprócz dostępnych obecnie silników benzynowych o pojemności 1.6 i 1.8 litra ofertę uzupełni turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 litra, nowy 1.7-litrowy diesel oraz unowocześniona jednostka wysokoprężna o pojemności 2.0 litra. W silniku benzynowym 1.4 litra oraz jednostkach wysokoprężnych – 1.7 l i 2.0 l – standardem będzie technologia start-stop, która przyczyni się do mniejszego spalania paliwa, a co za tym idzie oszczędniejszej jazdy. Cała gama silników będzie spełniała rygorystyczne normy emisji spalin Euro 5.

Styl Cruze’a – kontynuacja

Cruze kombi nawiązuje stylistyką nadwozia do dwójki swoich „starszych braci”. Charakterystyczna jest zwężająca się ku tyłowi linia dachu, który standardowo wyposażony został w relingi dachowe. Jeszcze w tym roku we wszystkich wersjach Chevroleta Cruze zostaną wprowadzone zmiany stylistyczne nadwozia i wnętrza. Z zewnątrz samochód po liftingu będzie się wyróżniał zmienionym pasem przednim, zmodyfikowanymi kloszami reflektorów i światłami przeciwmgielnymi oraz nowymi obręczami kół. W kabinie pasażerskiej pojawi się z kolei udoskonalona konsola centralna.

Chevrolet Cruze – wyposażenie godne klasy Premium?

Nowe modele Cruze wyposażone będą opcjonalnie w system bezkluczykowego otwierania zamków drzwi, który pozwoli na wejście do pojazdu nawet wówczas, gdy kluczyk będzie schowany w kieszeni lub w torebce. Wystarczy, że kierowca będzie go miał przy sobie. System umożliwi również uruchomienie i wyłączenie silnika jednym przyciskiem bez potrzeby wkładania kluczyka do stacyjki. W połowie roku w bogatszych wersjach wyposażeniowych Chevroletów Cruze i Aveo pojawi się MyLink – nowy system audio-informacyjny Chevroleta. Umożliwi on podłączenie popularnych dziś smartfonów do pokładowego systemu rozrywkowego, dzięki czemu nawet długa i męcząca podróż nie będzie straszna dla kierowcy i pasażerów nowych Chevroletów.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!