Genewa 2012: Urodzinowa niespodzianka od Bertone

Na zbliżających się targach genewskich, włoskie studio projektowe Bertone, zaprezentuje koncepcyjny samochód o nazwie Nuccio. Został on specjalnie zaprojektowany, aby uczcić setną rocznicę powstania firmy i złożyć hołd synowi założyciela i wybitnemu styliście – Nuccio Bertone.

Włoskie smaki razy 2 – Pininfarina i Bertone

Bertone NuccioNie tylko Pininfarina będzie reprezentować włoską myśl stylistyczną na marcowym „wybiegu” dla nowości motoryzacyjnych w Genewie. Również Bertone zgłosiło swój udział w tej szwajcarskiej imprezie. W sieci można znaleźć jeszcze „gorące” szkice i rysunki modelu samochodu, którego koncept będzie miał swoją światową premierę podczas zbliżających się targów. Włosi nazwali go Nuccio, by uczcić setną rocznicę powstania firmy.

W hołdzie Nuccio Bertone

Nazwa konceptu – Nuccio – jest hołdem złożonym Nuccio Bertone, który przejmując po drugiej wojnie światowej kierownictwo nad przedsiębiorstwem od swojego ojca i zarazem założyciela firmy Giovanniego Bertone, doprowadził do rozwoju firmy i jej dostrzeżenia jej na arenie międzynarodowej – zaczęto projektować auta dla takich marek jak Ferrari (prototyp 250 GT), Lancia (prototyp Kayak), Lamborghini (Miura i Urraco), ale też szwedzkiego Volvo (780 Coupe) czy francuskiego Citroena (modele BX i XM). Po śmierci Nuccio w 1997 roku firmę przejęła jego żona Lilli, która kieruje nią do dziś. Obecnie przedsiębiorstwo podzielone jest na dwa oddziały: fabrykę Carrozzeria Bertone produkującą około 40000 aut rocznie oraz studio stylistyczne Stile Bertone.

Koncept Nuccio „zwiedzi” cały świat

Bertone NuccioNuccio Bertone został zaprojektowany przez szefa stylistów – Michaela Robinsona. Właściwie prócz wyobrażeń na temat wyglądu konceptu nie wiemy nic więcej. Wszystkie karty mają zostać odkryte dopiero podczas pokazu na targach w Genewie. Wiemy jedynie, że szefostwo Bertone zdecydowało wyruszyć w tournee ze swoim konceptem po świecie. Nuccio „odwiedzi” między innymi w kwietniu Salon Samochodowy w Pekinie, w maju turyńskie Muzeum, trzy miesiące później zostanie zaprezentowane na torze Laguna Seca w Stanach Zjednoczonych, a we wrześniu wróci do Włoch na wystawę do Florencji.
Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!