Fabia GreenLine – jeszcze bardziej „zielona”?

Dwa lata po wprowadzeniu na rynek Fabii GreenLine Škoda proponuje kolejną generację tego „zielonego”modelu. Škoda Fabia GreenLine II pojawia się z nowym silnikiem 1,2 TDI CR DPF o mocy 75 KM, w którym zastosowano układ bezpośredniego wtrysku paliwa common rail.

Model wyposażono też w liczne rozwiązania, tj. funkcję Start-Stop (zatrzymującą silnik w czasie postoju, np. na światłach), funkcję odzyskiwania energii (zwiększającą efektywność wykorzystania energii wytwarzanej przez alternator podczas hamowania silnikiem – krok w kierunku napędu elektrycznego?) oraz funkcję podpowiedzi zmiany biegów (informacja wyświetlana na wyświetlaczu Maxi DOT).

Fabia GreenLine II jest napędzana przez silnik, który ma obiecująco małe zużycie paliwa. Według obietnic producenta wersja combi zadowoli się jedynie 3,4 litrami paliwa na 100 km i wyemituje zaledwie 89 g CO2/km.

Fabia GreenLine II generacji, oprócz nowych rozwiązań zapewniających jej bardzo dobre właściwości jezdne, ma także wyrazistą stylistykę. Wyposażenie modelu drugiej generacji bazuje na wersji Style. Wygląd zewnętrzny w porównaniu z poprzednią wersją cechuje obniżone o 15 mm sportowe zawieszenie i obręcze kół ze stopów lekkich.

Produkcja modelu w wersji nadwozia kombi ruszy już pod koniec lipca 2010, a start produkcji wersji hatchback planowany jest na początek listopada 2010.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!