Światowa premiera Ibizy ECOMOTIVE

Tegoroczny salon motoryzacyjny odbywający się właśnie w Madrycie zorganizowany został jako Wystawa Pojazdów Ekologicznych i Ekorozwoju Mobilności. Będąc świadomą zasad zrównoważonego rozwoju firma SEAT, S.A. prezentuje podczas salonu gamę samochodów o obniżonej emisji spalin oraz projekty służące zmniejszaniu emisji zanieczyszczeń.

Madryt jest miejscem światowej premiery nowej Ibizy ECOMOTIVE. Trzecia generacja tej wersji SEAT-a charakteryzuje się rekordowo niską emisją CO2 na poziomie 89 g/km i bezkonkurencyjnym średnim zużyciem paliwa na poziomie 3,4 litra na 100 kilometrów. Dzięki silnikowi 1.2 TDI CR 75 KM z filtrem cząstek stałych DPF oraz takim rozwiązaniom, jak system automatycznego wyłączania i uruchamiania silnika Auto Start/Stop czy system odzyskiwania energii nowa Ibizy ECOMOTIVE jest też jednym z najbardziej ekologicznych samochodów na rynku.

Premiera Seata Ibizy Ecomotive w Madrycie

W Madrycie wzbudza duże zainteresowanie SEAT IBE Concept zaprezentowany niedawno podczas genewskiego salonu motoryzacyjnego. To napędzane wyłącznie energią elektryczną kompaktowe sportowe coupe to pojazd, który nie tylko prezentuje możliwości projektantów, ale także dostarczy przyjemności z jazdy. Prototypowy SEAT IBE został wyposażony w przyszłościowy ekologiczny zespół napędowy, a jego sylwetka dynamicznego samochodu miejskiego zdradza kierunek, w jakim będzie podążać stylistyka kolejnych modeli SEAT-a.

Na Salonie Motoryzacyjnym w Madrycie nie mogło także zabraknąć niekonwencjonalnego Leona Twin Drive ECOMOTIVE – samochodu hybrydowego wyposażonego zarówno w silnik spalinowy, jak i w silnik elektryczny oraz akumulatory litowo-jonowe ładowane z domowej sieci elektrycznej. Energia z akumulatorów wystarcza na pokonanie 50 kilometrów. Na dłuższych trasach samochód jest napędzany silnikiem spalinowym. Uruchomienie masowej produkcji Leona Twin Drive ECOMOTIVE zaplanowano na 2014 rok, ale już na początku 2011 roku pierwszych 10 egzemplarzy wyjedzie na ulice Madrytu, Barcelony i Sewilli.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!