Roomster w wersji ekologicznej

Krótko po uruchomieniu produkcji Roomstera po faceliftingu, marka Škoda wprowadza kolejną, ekologiczną wersję GreenLine.

W Roomsterze GreenLine zastosowano elementy techniki charakterystyczne dla pozostałych ekologicznych modeli marki. Proste, ale skuteczne środki zwiększyły oszczędność eksploatacji samochodu dostępnego tylko z silnikiem wysokoprężnym 1,2 TDI CR DPF/75 KM.

Skoda Roomster GreenLine 1.2 TDI 75 KM

Poprawa aerodynamiki dzięki zastosowaniu osłon podwozia zmniejszających opory powietrza oraz opony o niskim oporze toczenia sprawiają, że Roomster GreenLine jest oszczędnym towarzyszem na długich trasach. Funkcja Start & Stop polega na automatycznym wyłączaniu silnika za każdym razem, gdy jego praca nie jest niezbędna, np. podczas postoju na czerwonym świetle, co przyczynia się do oszczędności paliwa zwłaszcza w ruchu miejskim.

Start & Stop współpracuje z funkcją odzyskiwania energii z hamowania – korzyści obu funkcji w połączeniu z innymi środkami wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu Roomster GreenLine może poszczycić się imponującymi parametrami: emisją CO2 na poziomie 109 g/km i średnim zużyciem paliwa na poziomie 4,2 l/100 km.

Ponadto model wyposażony jest w system podpowiedzi zmiany biegów. Najbardziej odpowiedni moment do zmiany przełożenia sygnalizowany jest na wyświetlaczu zestawu wskaźników. Informacja o najwłaściwszym biegu jest dobierana tak, by zużycie paliwa było jak najniższe.

Roomster GreenLine jest czwartym modelem oznaczonym emblematem GreenLine w rodzinie zielonych modeli Skody. Wszystko pięknie, auto jest bardziej wydajne i ekologiczne, ale nie zmieni to faktu, że Roomser jest autem komfortowym dla pasażerów, a nie dla kierowcy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!