Koncepcyjny Infiniti G Cabrio

Uwodzicielski samochód Infiniti zadebiutował w Paryżu, dzisiaj prezentujemy więcej szczegółów na temat tego ekskluzywnego cabrio.

Infiniti G Cabrio – koncept z otwartym dachem

Infiniti G Cabrio  posiada elektrycznie składany, twardy dach. Operacja składania dachu zajmuje 25 sekund.

Samochód stanowi wizję nowej gamy modeli Infiniti, która może zwiększyć udział tej japońskiej marki w rynku samochodów klasy performance.

Paryski debiut jest kontynuacją premiery pierwszego wariantu stylizacyjnego Infiniti Performance Line – G Coupé, która odbyła się w sierpniu w USA. Ten model zainaugurował obecność tuningowego brandu IPL w Ameryce Północnej.

Koncept G Cabrio IPL przynosi wiele udoskonaleń G Coupé IPL. Założeniem linii IPL jest poprawa osiągów samochodu z korzyścią dla mocy, przyspieszenia i prowadzenia.

Zmiany nadwozia paryskiego konceptu podkreślają dynamiczny charakter modelu z logo IPL. Charakterystyczną stylistykę Cabrio IPL uzyskał głównie za sprawą nowego, sportowego wyglądu przodu. Nowa strefa zderzaka, przyciemniony grill chłodnicy oraz przyciemnione oprawy reflektorów nadają kabrioletowi nowego, agresywnego rysu, doskonale harmonizującego z innymi elementami stylistyki.

Charakteru dodaje autu umieszczony na pokrywie bagażnika spojler w kolorze nadwozia, wzorowany na aerodynamicznym spojlerze zamontowanym w G Coupé linii IPL.

Konsola centralna jest wykończona czarnym lakierem, zaś powierzchnia deski rozdzielczej powyżej schowka oraz powierzchnie drzwi są wykończone w stylu KACCHU – zbroi noszonej przez samurajów w średniowieczu.

Pod maską konceptu G Cabrio linii IPL pracuje 3,7-litrowy silnik V6 Infiniti, generujący moc 348 KM, o 18 KM większą niż w standardowych modelach. Zwiększona moc to zasługa podwójnego układu wydechowego z katalizatorem high-flow. Punkt, przy którym wytwarzana jest szczytowa moc podniesiono z 7000 do 7400 obr./min. Warto zaznaczyć, że konstrukcja silnika VQ, wzorowana na konstrukcji „bed plate” samochodów wyścigowych, bez trudu radzi sobie z tak wysokimi obrotami.

Zwiększono również maksymalną wartość momentu obrotowego – z 360 do 374 Nm.

Ulepszenie układu jezdnego Cabrio IPL polegało na zastosowaniu zmian sprawdzonych w G Coupe. W sportowym zawieszeniu są zamontowane sztywniejsze o 10% sprężyny i przekalibrowane amortyzatory, natomiast nadwozie zostało lekko obniżone.

Cabrio linii IPL wyposażone jest w znaną z innych modeli siedmiobiegową przekładnię automatyczną z magnezowymi łopatkami biegów, ale jego prędkość maksymalna nie jest elektronicznie ograniczona i wynosi ponad 270 km/h. Przyspieszenie 0-100 km/h osiągane jest w czasie poniżej 6 sekund.

Trzynastogłośnikowy system audio klasy premium to produkt marki Bose®, natomiast info rmacje o tym, co warto zobaczyć i gdzie zatrzymać się na nocleg lub posiłek pochodzą z przewodników Michelin, wbudowanych w nawigację z twardym dyskiem o pojemności 30 GB.

Decyzja wprowadzenia samochodów z logo IPL w Europie zostanie podjęta po analizie reakcji na koncept G Cabrio IPL po paryskim salonie samochodowym, ceny też jeszcze nie zostały ogłoszone.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!