Chevrolet Trailblazer – wersja produkcyjna i debiut w Tajlandii

Podczas  trzydziestego trzeciego Bangkok International Motor Show, Chevrolet zaprezentował wersję produkcyjną swojego najnowszego SUV-a o nazwie Trailblazer. Samochód wejdzie do sprzedaży w Tajlandii już w czerwcu tego roku.

Dieslowskie silniki Duramax

Najnowsze dziecko koncernu General Motors to siedmiomiejscowy SUV, oferowany w konfiguracji z napędem na dwa lub cztery koła. Pod maskę trafi nowy, czterocylindrowy diesel Duramax o pojemności 2.5 lub 2.8 litra. Mocniejsza wersja o większej pojemności rozwija 180 KM i 470 Nm momentu obrotowego w przypadku zastosowania automatycznej przekładni sześciobiegowej, natomiast w połączeniu ze skrzynią manualną o pięciu przełożeniach, silnik generuje 440 Nm. Jednostka 2.5 l ma moc 150 KM i moment obrotowy 350 Nm.

Familijny charakter Trailblazera

Samochód został zaprojektowany z myślą o eksploatacji w mieście, jednak zdaniem producentów sprawdzi się również w terenie oraz podczas szybkich podróży autostradą. Rodzinny charakter nowego Trailblazera podkreśla kabina pasażerska z trzema rzędami siedzeń. Fotele w drugim rzędzie składają się w konfiguracji 60/40, tworząc płaską powierzchnię, a te w ostatnim rzędzie można złożyć w stosunku 50/50.

Chevrolet Triblazer - wnętrzeSamochód dostępny będzie w dwóch wersjach wyposażenia: podstawowej LT i topowej LZT. Jak przystało na nowoczesnego SUVa, Trailblazer spełnia również standardy bezpieczeństwa. W wyposażeniu znalazły się takie elementy, jak kontrola trakcji, ESP, ABS, liczne systemy wspomagające kierowcę oraz poduszki powietrzne, chroniące w razie wypadku kierowcę i pasażerów.

Chevrolet Trailblazer na Bliski Wschód

Pierwszym docelowym rynkiem dla tego auta będzie Bliski Wschód.  Produkcja zlokalizowana będzie w Tajlandii, a do sprzedaży samochód wejdzie tam już w czerwcu tego roku.

Producent zdradził również, że drugim regionem niezwykle istotnym dla nowego Trailblazera będzie Azja południowo-wschodnia.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!