Mazda CX-5 – polskie ceny

Mazda CX-5 już niebawem dostępna będzie w polskich salonach. Znane są już ceny najnowszego SUV- a tego japońskiego producenta.

Nowa era Mazdy

Mazda CX-5 2.0 SKYACTIV-G

Ceny Mazdy CX-5Salony sprzedaży Mazdy w całej Polsce przyjmują już zamówienia na model CX-5, w wersji z silnikiem benzynowym SKYACTIV-G o pojemności 2.0 l. Najtańsza wersja tego modelu kosztować będzie 91 900 zł brutto.
Producent reklamuje najmniejszego SUV-a swej marki, jako początek nowej ery dla całego koncernu Mazdy. To pierwszy samochód z nowej generacji pojazdów marki – kompaktowy SUV, który łączy w sobie zabawę, bezpieczeństwo i odpowiedzialność ekologiczną. To pierwsza Mazda nowej generacji i pierwszy model Mazdy, w którym zastosowano wszystkie najnowsze technologie Mazda SKYACTIV: silniki, skrzynie biegów, nadwozie i podwozie.

Innowacyjna Mazda CX-5

Mazda CX-5 - cenyProducent zdecydował się na strategię obniżenia masy samochodu, przez co nowa Mazda zyskała jeszcze więcej zalet. Po raz pierwszy w historii motoryzacji zastosowano w CX-5 wysokowytrzymałą stal 1800MPa. Aby obniżyć masę aut kolejnej generacji  o minimum 100kg, inżynierowie szukali potencjalnych miejsc do optymalizacji w taki sposób, aby zyskiwała na niej sztywność nadwozia i bezpieczeństwo pasażerów. Poza wyjątkowym bezpieczeństwem pasywnym uzyskanym dzięki zupełnie nowemu projektowi karoserii, zgodnemu z założeniami koncepcji SKYACTIV, CX-5 dysponuje również wieloma systemami aktywnymi, wcześniej niedostępnymi w samochodach tego segmentu:
Układ automatycznego hamowania (SCBS) pomaga uniknąć lub zminimalizować konsekwencje kolizji przy prędkościach poniżej 30 km/h,
System ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW),
Układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), ostrzegający przed pojazdami jadącymi z tyłu i znajdującymi się w martwym punkcie lusterek,
System automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC)

Cennik Mazdy CX-5

„KODO” – Design Mazdy CX-5

Mazda CX-5 - cenyPodstawą nowego wyglądu modeli Mazdy jest innowacyjny język projektowy “KODO-Dusza Ruchu”, która w swych założeniach bazuje na mocy i pięknie w ruchu.
We wnętrzu znajdziemy zaskakujące rozwiązania Karakuri, takie jak wyjątkowe tylne fotele składane w proporcjach 4:2:4, czy intuicyjnie obsługiwany system informacyjno-multimedialny. Przestronna kabina i zastosowane w niej innowacje sprawiają, że CX-5 to bardzo komfortowy samochód.
W polskiej gamie CX-5 będzie oferowane w kilku wersjach wyposażenia: SkyGO, SkyMOTION, SkyENERGY i SkyPASSION. Klienci będą mieli do wyboru model z napędem na jedną oś lub 4×4, ze skrzynią manualną (MT) lub automatyczną (AT), jak również dodatkowe pakiety wyposażenia, tj. City Safety, Comfort i układ nawigacyjny.

Najtańsza wersja ze 160-konnym silnikiem benzynowym kosztować będzie 91 900 zł, a za najdroższą, również wyposażona w tą samą jednostkę silnikową trzeba będzie zapłacić już prawie 135 tys. zł. Ceny nie obejmują wyposażenia dodatkowego jak lakier metalik (2 500 zł), czy nawigacja TOM TOM (2 000 zł). Przedstawiamy cennik:

Mazda CX-5 – cennik

Silnik i skrzynia Napęd Sky GO Sky MOTION Sky ENERGY Sky PASSION
2.0 SKYACTIV-G 165 KM 6MT 4×2 91 900 zł 101 900 zł 110 400 zł
2.0 SKYACTIV-G 160 KM MT 4×4 109 900 zł 118 400 zł 126 900 zł
2.0 SKYACTIV-G 160 KM AT 4×4 117 900 zł 126 400 zł 134 900 zł

Mazda CX-5


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!