Odświeżony Citroen C1 – polskie ceny

Kompaktowy, ekonomiczny i ekologiczny Citroen C1 pojawia się w Polsce w jeszcze bardziej urzekającym stylu z nowymi argumentami: poziomem emisji obniżonym do 99g CO2/km, dziennymi światłami LED, systemem audio CD z funkcją Connecting Box, a także mechaniczną, elektronicznie sterowaną skrzynią biegów (MAP), obsługiwaną za pomocą manetek przy kierownicy.

Citroen C1 bok

Citroen C1 – praktyczne auto miejskie

Najmniejszy model marki Citroen jest proponowany w dwóch wersjach nadwozia – 3 i 5-drzwiowej. Daje możliwość przewożenia 4 dorosłych osób. Nowy Citroen C1 nie zmienił kompaktowych wymiarów (3,44 m długości), umożliwiających swobodne poruszanie się w ruchu miejskim i pozostaje jednym z najkrótszych samochodów na rynku. Posiada bardzo małą średnicę skrętu (9,63 m), jest bardzo zwinny i ułatwia życie na co dzień. Wyposażony jest w  liczne, zmyślnie rozmieszczone schowki w desce rozdzielczej, konsoli centralnej i w drzwiach. Niezbyt imponująca pojemność bagażnika 139 l po złożeniu tylnej kanapy, zwiększa się do ponad 700 l. Nie jest to wynik porażający, gdyż dłuższy o jedyne 10cm Volkswagen Up! oferuje całe 251/951 litrów.

Tylko 4,3l/100km i 99g co2/km

Nowy Citroen C1 jest oferowany z trzycylindrowym silnikiem benzynowym rozwijającym moc 68 KM. W wersji z manualną skrzynią biegów nowy Citroen C1 1.0i może się w dalszym ciągu poszczycić najlepszymi wynikami pod względem poziomu zużycia paliwa i emisji CO2, zajmując czołową pozycję w kategorii pojazdów przyjaznych dla środowiska:  4,3l/100km w cyklu mieszanym i 99g CO2/km. Jest pierwszym benzynowym modelem Citroena, którego poziom emisji spadł poniżej 100g  CO2/km. W środowisku miejskim ciekawą propozycją jest wersja z mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów MAP, dzięki której zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 4,5l/100km, a emisja CO2 to 104 g.

Citroen C1 bok prawy

Pogodny design zewnętrzny Citroena C1

Przód z krótszą pokrywą silnika sprawia, że nowy C1 jest jeszcze wyrazistszy. Klosze reflektorów zachowały zaokrąglony kształt, a w zmodernizowanej przedniej osłonie zostały umieszczone światła przeciwmgielne oraz dzienne światła LED. Ich pionowe wzornictwo charakterystyczne dla Citroena podkreśla charakter nowego C1. Z tyłu samochód zachowuje oryginalną przeszkloną pokrywę bagażnika ze zmienioną stylistyką szewronów i monogramów.

Atrakcyjne kolory i materiały

Nowy Citroen C1 zyskuje świeży i optymistyczny błękitny kolor, który zdobi już modele Citroen C3 i DS3. Paleta odcieni lakierów obejmuje też czerwień, żółty, niebieski, biały, czarny i dwa odcienie szarości. Kolor karoserii pojawia się także wewnątrz kabiny. Dolna część deski rozdzielczej, konsola centralna i panele drzwi zostały zmienione z koloru szarego na czarny, przybierając w ten sposób ten sam wystrój co górna część deski rozdzielczej.

Citroen C1 felga

Nowe elementy wyposażenia – creative technologie

Citroen C1 proponuje nowoczesne funkcje odzwierciedlające wartości marki. Po pierwsze model zostaje wzbogacony w zmniejszające pobór energii z akumulatora światła LED. System Audio CD wyposażony w panel przedni dostosowany stylistycznie do deski rozdzielczej z funkcją Connecting Box, oferuje możliwość odtwarzania formatów MP3 i korzystania z funkcji Bluetooth. Gniazda USB i Jack zostały umieszczone w dolnej części konsoli centralnej. Kierowcę z pewnością ucieszą też inne technologiczne nowości: manetki obsługujące mechaniczną, elektronicznie sterowaną skrzynię biegów (po raz pierwszy w tym modelu), czy też wspomaganie parkowania dostępne w wyposażeniu dodatkowym.

 

Zwiększony komfort i bezpieczeństwo C1

Dla udoskonalenia właściwości jezdnych nowego Citroena C1 na nowo sparametryzowano wspomaganie układu kierowniczego oraz charakterystykę amortyzatorów. Dzięki temu nowy Citroen  C1 ma prowadzić  się bardziej bezpośrednio i lepiej tłumić drgania przy małej prędkości.

Citroen C1 w ruchu

Citroen C1 – ceny

Ceny podstawowego modelu z silnikiem 1.0 o mocy 68 KM zaczynają się od 29 900 PLN

Citroen C1

Wersja/silnik 1.0i 68 KM 3-drzwiowy 1.0i 68 KM 5-drzwiowy
Attraction 29 900 zł 31 300 zł
Seduction 32 900 zł 34 300 zł
Vitamin 37 900 zł 39 300 zł
Seduction skrzynia MAP 35 500 zł 36 900 zł
Vitamin skrzynia MAP 40 500 zł 41 900 zł

Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!