Nowe Renault Twingo R.S. – polskie ceny

Po prezentacji nowego Renault Twingo, przyszła kolej na sportową odmianę tego modelu. Już w marcu Renault Sport wprowadza na rynek wersję R.S. wraz z pakietem Gordini R.S.

Renault Twingo R.S.

Stylistyka małego sportowca

Nowe Twingo R.S., zaprojektowane zostało zgodnie z najnowszą stylistyką marki. Przód auta zdobi agresywny grill z czterema reflektorami i umieszczona centralnie na zderzaku aerodynamiczna listwa w stylu F1. Tył pojazdu wyposażony jest w spojler dachowy, zderzak ze, specjalnie opracowanym dla tej wersji, wbudowanym dyfuzorem w kolorze czerni oraz poszerzone tylne nadkola. Już od maja auto dostępne będzie także w kolorze nadwozia ,,Żółty Sirius”. Dodatkowo producent oferuje pakiet „look”, obejmujący elementy zewnętrzne nadwozia w kolorze ciemnoszarym, takie jak: aerodynamiczna listwa F1, obudowy lusterek bocznych i tylny spojler R.S. oraz chromowane obramowania reflektorów przeciwmgłowych. W wyposażeniu seryjnym dostępne są również nowe, 16-calowe, aluminiowe obręcze kół. We wnętrzu nowego Twingo R.S. pojawią się przeszycia w kolorze żółtym, a deska rozdzielcza podkreślona będzie wstawkami w kolorze czerni i bieli.

Renault Twingo R.S. - wnętrzeWolnossący silnik 1.6 133 KM w sportowym Twingo

Kwintesencja Twingo R.S.

Spece z Renault Sport wyposażyli to niewielkie auto w wolnossący silnik o pojemności 1.6 l o mocy 133 KM i momencie obrotowym wynoszącym 160 Nm, osiąganym przy 4 400 obr./min. O jakość prowadzenia zadbać ma seryjnie sportowe zawieszenie, które opcjonalnie można obniżyć o 4 mm. Całości dopełniają potężne hamulce tarczowe o średnicy 280 mm z przodu i 240 mm z tyłu. Ciekawym rozwiązaniem jest także opcja R.S. Monitor, czyli pokładowy system telemetryczny.

Pomimo sportowych osiągów, nowe Twingo R.S. wyróżnia się zarówno bardzo niską emisją spalin, jak i stosunkowo niewielkim zużyciem paliwa, które według producenta kształtować ma się na poziomie 6,5 l/100 km.

Renault Twingo R.S. GordiniPakiet Gordini R.S.

Giordini R.S. to pakiet, który jeszcze bardziej podkreślać ma sportowego ducha samochodu, oferując przy tym wyposażenie rodem z klasy „Premium”.  Pakiet odznacza się m.in. 17-sto calowymi obręczami kół, skórzaną tapicerką i charakterystycznymi pasami na nadwoziu.

Wewnątrz niebieski wystrój wnętrza uzupełniony został o ofertę utrzymaną w szarej tonacji dla wszystkich kolorów nadwozia.

Renault Twingo R.S.Cena Renault Twingo R.S.

Klienci w Polsce mają możliwość składania zamówień od 15 marca 2012 r. Ceny Twingo w wersji R.S. startują od 53 990 zł brutto. Pakiet stylizacyjny Gordini R.S. wymaga dopłaty w wysokości 4 800 zł.

 

 

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!