Volkswagen Golf VII – oficjalne zdjęcia

W sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia Volkswagena Golfa VII generacji, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Pojawiły się też pierwsze informacje na temat ceny popularnego auta.

Golf VII – design

Producent przyzwyczaił fanów Golfa do niewielkich zmian stylistycznych w kolejnych generacjach. Tym razem posunięto się jednak o wiele dalej niż zazwyczaj. Nowy Golf VII, mimo identycznych wymiarów, będzie wyróżniał się na tle poprzednika, dzięki okrągłej plakietce z napisem ,,VII”, umieszczonej na tylnym zderzaku. To nie wszystko. Najnowszy Golf, zostanie także wyposażony w ulepszone wycieraczki. Lewa będzie teraz posiadać pióro dłuższe o dokładnie 12 mm, dzięki czemu powinna lepiej zbierać wodę z przedniej szyby. Zmianie uległy także wkłady w lusterkach. Zostały wykonane z wyższej jakości szkła, dzięki czemu nie powinny zamarzać.

Volkswagen Golf VII - wnętrzeRewolucyjne wnętrze Volkswagena Golfa VII

Nie mniejszej rewolucji dokonano wewnątrz auta. Deskę rozdzielczą z poprzedniego Golfa, ozdobiono srebrną wstawką. Zmieniła się także gałka skrzyni biegów, którą ozdobiono naklejką z logiem VW. Producent zapewnia, że pojemność praktycznych schowków, wewnątrz auta, zwiększyła się aż o 2 litry. Wszystko dzięki zamontowaniu przedniej półki z Passata. Volkswagen przygotował także nowy pakiet stylistyczny ,,Retro car”. Nabywca Golfa VII, za dopłatą, będzie mógł przestylizować swoje auto w taki sposób, by przypominało Golfa III generacji. Zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Koszt pakietu to promocyjne 250 euro. Jego instalacja zajmować ma niecałą godzinę.

Volkswagen Golfa VII – silniki

TSI i TDI – nowość!

W najnowszym Golfie zadebiutują silniki benzynowe TSI oraz turbodiesle TDI. Będą to co prawda te same jednostki, co w Golfie VI, ale dzięki nowoczesnej technologii Start&Stop oraz modyfikacji wtrysków paliwa, średnie spalanie każdej wersji benzynowej powinno być niższe o niemal 0,1 l. Ten wynik ucieszy zapewne zarówno posiadaczy Golfa VII z najsłabszym w ofercie silnikiem 1.2 TSI 105 KM, jak i najmocniejszym – 1.4 TSI 160 KM. Diesle TDI o poj. od 1.6 do 2.0 l (moc 90-140 KM) nie ulegną zmianom technologicznym, ale producent zapowiada, że ich cena będzie teraz wyższa o średnio 1000 euro, dzięki czemu wyposażone w nie samochody nabiorą wyższego prestiżu. Tradycyjny silnik 1.4 80 KM również znajdzie się w ofercie, ale będzie dostępny jedynie ze wspomnianym wyżej pakietem ,,Retro Car”.

Volkswagen Golf VII Szef działu marketingu niemieckiego oddziału grupy VW – Walter Wagen, powiedział: ,,-Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować światu najnowocześniejszą i najbardziej przełomową generację Volkswagena Golfa w historii. Liczymy na to, że podobnie jak wszystkie poprzednie, także ta wersja przypadnie do gustu najbardziej wymagającym klientom. Dziś wiem, że lata spędzone w studiu projektowym nie poszły na marne. Nowy Golf wygląda po prostu doskonale.”

Premiera Golfa VII w Poznaniu?

Nowy Volkswagen Golf VII – cena

Mimo wielu udoskonaleń i stylistycznej rewolucji, ceny Golfa VII nie powinny być znacząco wyższe od cen VI generacji (nie licząc wersji TDI). Producent zapewnia, że mimo wprowadzonych zmian technologicznych, nie dokona także korekt cen serwisu oraz części. Premiera nowego Golfa VII może zostać przyspieszona. Publikacja pierwszych zdjęć, wywołała falę telefonów od klientów, którzy chcieliby nabyć rewolucyjną wersję kompaktu jeszcze dziś. Producent nie wyklucza, że pójdzie na rękę fanów i dołoży starań, by premiera światowa odbyła się jeszcze w tym miesiącu. Najbliższą imprezą targową, która mogłaby stać się areną prezentacji Golfa VII, będzie Motor Show w Poznaniu. Czy Golf VII zadebiutuje już pod koniec kwietnia w Polsce? O tym przekonamy się wkrótce.Volkswagen Golf VII

 

Aktualizacja: Informujemy, że niniejszy artykuł był primaaprilisowym żartem. Nowy Volkswagen Golf VII zadebiutuje już wkrótce. Miejmy nadzieję, że słowa zapisane powyżej nie okażą się prawdą. Galeria przedstawia Volkswagena Golfa VI gen.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!