Toyota Aygo po liftingu – polskie ceny

Na polskim rynku debiutuje druga generacja miejskiej Toyoty Aygo. Ceny samochodu zaczynają się od 32 500 zł za wersję 3-drzwiową i od 33 400 zł za  5-drzwiową.

Toyota Aygo II – zmiany wizualne

Toyota Aygo zadebiutowała w segmencie A w 2005 roku. Odnosi sukcesy rynkowe nie tylko w Europie, ale także w Afryce. Od kilku lat sprawdza się jako pojazd ekonomiczny i niezawodny.
Nowy model Aygo wyróżnia się przestronnością wnętrza. Łączy małe rozmiary zewnętrzne z dużą ilością miejsca. Przy długości 3430 mm jest tylko o 15 mm dłuższa od poprzedniej wersji, jednak dzięki rozstawowi osi wynoszącemu aż 2340 mm, krótkim zwisom i całkowitej szerokości, wynoszącej 1615 mm, wnętrze kabiny jest zaskakująco przestronne, a przy tym praktyczne. Dużym atutem w przestrzeni miejskiej okaże się zapewne promień skrętu, wynoszący tylko 4,73 m.
Samochód zwraca uwagę wyrazistym designem, ma przeprojektowane wnętrze w nowych wersjach kolorystycznych, lepsze wyciszenie kabiny oraz szersze możliwości komunikacji z przenośnymi urządzeniami audio.

Lepiej wyposażona i większa Toyota Aygo

Siostra C1 i 107 – silnik 1.0 VVT-i

Nowa Toyota Aygo wyposażona jest w, wykonany ze lekkich stopów, trzycylindrowy, benzynowy silnik VVT-i o pojemności 1.0 l. Silnik ten waży  jedynie 67 kg i należy do najlżejszych jednostek tej wielkości. Dzięki znakomitym parametrom był kilkakrotnie uznawany za „Silnik Roku” w kategorii do 1 litra. Sprzężony z pięciobiegową, manualną przekładnią, trzycylindrowy silnik VVT-i wytwarza moc 68 KM przy 6000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 93 Nm przy 3600 obr./min. Zużycie paliwa zmniejszono do 4,4 l/100 km, a emisję CO2 do 102 g/km, co mieści się w wymogach normy Euro 5.

Toyota Aygo Sport

Zwinność, precyzja i duża stabilność prowadzenia miejskiego Aygo stały się podwalinami dla konstrukcji sportowej wersji. Aygo Sport jest napędzane silnikiem o pojemności 1.33 l sprzężonym z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów. Zgodne z serią jest także rozwiązanie przeniesienia napędu (silnik umieszczony poprzecznie z przodu napędza koła przedniej osi). Wprowadzenie zmian w mapach sterujących silnikiem oraz kilka innych modyfikacji osprzętu (sportowy układ wydechowy oraz ssący) spowodowały wzrost mocy do około 120 KM.

Aygo i 12 lat gwarancji na blachę

Toyota Aygo objęta jest ogólnoeuropejską gwarancją przez okres 3 lat (lub do osiągnięcia przebiegu 100 000 km), ma także 12-letnią gwarancję korozyjną. Ceny samochodu zaczynają się od 32 500 zł za wersję 3-drzwiową i od 33 400 zł za  5-drzwiową.

Sprzedaż nowego modelu w Europie ruszyła wczesną wiosną 2012.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!