Światła LED do jazdy w dzień w Polo i Golfach

Producenci prześcigają się w wprowadzaniu nowych technologii. Volkswagen chcąc dogonić swoich konkurentów wprowadził światła LED do jazdy w dzień w Polo i Golfach.

Światło podczas jazdy w dzień emitowane jest przez diody LED wbudowane w główne reflektory. 15 diod ułożonych jest w łuk przebiegający od zewnątrz do środka auta. Kształt świateł (łuków) był do tej pory cechą charakterystyczną Audi.

Biksenonowe reflektory w połączeniu z diodowymi światłami do jazdy w dzień w Polo kosztują 2 650 zł, w Golfie dostępne są w cenie od 2 930 zł. Opcję tę można zamawiać także dla innych modeli: Golfa Varianta, Tourana, Sharana, Passata i Touarega. Dla Golfów GTI i GTD reflektory biksenonowe z światami LED do jazdy w dzień są elementami wyposażenia standardowego.

W porównaniu z normalnymi światłami dziennymi technologia LED ma wiele zalet. Z jednej strony jest to wyjątkowo długi okres użytkowania diod, z drugiej strony jeszcze lepsza widoczność i widzialność w ruchu drogowym. Cechy te są szczególnie ważne dla kierowców w czasie jesieni i zimy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!