Siedzenia z wentylacją w Oplach

Upał 35 stopni Celsjusza, klimatyzacja działa, ale czujesz, że przykleiłeś się do siedzenia? Opel ma na to rozwiązanie!


Upalne temperatury tego lata utrzymują się w większej części Europy i sprawiają, że najpowszechniejszym sposobem spędzania czasu wolnego stało się poszukiwanie możliwości ochłody. Opel znalazł rozwiązanie dla kierowców prowadzących samochody, gdy słupek rtęci rośnie: oprócz standardowej klimatyzacji oferuje siedzenia premium dla kierowcy, ze skórzanym wykończeniem i funkcją wentylacji. Otrzymały one oznaczenie jakości Akcji na rzecz Zdrowych Pleców (AGR) dla najlepszego modelu Insigni.

Strumień powietrza osusza wilgoć powstałą od potu w miejscach styku ciała z siedzeniem i tworzy odświeżający efekt chłodzenia bez nieprzyjemnego, silnego przewiewu. Wentylacja siedzeń to część pakietu premium, w którego skład wchodzi siedzenie premium dla kierowcy. Pakiet kosztuje 2 100 euro w wersjach Sport i Innovation.

Insignia, Astra i Meriva z ergonomicznymi siedzeniami


Opel oferuje również certyfikowane przez AGR siedzenia kierowcy bez wentylacji w cenie od 390 euro (w tym VAT w Niemczech). W przypadku zakupu siedzeń kierowcy i pasażera jednocześnie do ceny dolicza się jedynie 295 euro. Ceny obowiązują również dla modeli Astra i nowej Merivy, które jako jedyne w segmentach samochodów kompaktowych i minivanów mają tak atrakcyjną ofertę siedzeń przyjaznych dla pleców. Ergonomiczne siedzenie kierowcy jest elementem standardowego wyposażenia w modelu Insignia Sport i Astra Sport.

Nagradzane siedzenia mają przyjazną dla pleców konstrukcję bazową, którą można indywidualne dopasowywać do naturalnego kształtu kręgosłupa przy pomocy elektropneumatycznego wsparcia dla lędźwi o czterostopniowej regulacji zintegrowanego z oparciem siedzenia. Przedłużony, najlepszy w klasie zakres regulacji siedzenia – 270 milimetrów w płaszczyźnie poziomej i 65 milimetrów w płaszczyźnie pionowej w Insigni – oraz niezależna regulacja kąta nachylenia siedziska i oparcia zapewniają optymalne położenie siedzenia. Wyjmowane siedzisko zapewnia doskonałe wsparcie dla ud oraz równomierny rozkład nacisku na siedzenie. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń szyi w przypadku kolizji tylnej, siedzenia kierowcy i pasażera siedzącego z przodu są wyposażone w aktywne zagłówki, których wysokość i kąt nachylenia można regulować.

Klimatyzacja i wentylacja to sposób na tegoroczne upały, jednak trzeba pamiętać, że bezpośredni nawiew chłodnego powietrza może być szkodliwy dla organizmu. Przeziębienie czy wysuszone spojówki w wypadku standardowej klimatyzacji, a w przypadku siedzeń z wentylacją np. zapalenie stawów. Pamiętajmy więc – kiedy na dworze jest powyżej 30 stopni, w samochodzie niech nie spada do 16 stopni. Dobrą zasadą jest stopniowe podwyższanie temperatury w samochodzie, kiedy dojeżdżamy do celu, by szok dla organizmu nie był tak drastyczny.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!