Spartan V – leciutki szaleniec

170 KM i 300 kg – czy to musi być ścigacz? Niekoniecznie. Sportową zabawkę na czterech kołach przygotowała firma Spartan Motors Company.

Firma Spartan Motors Company nie jest każdemu znana, więc może najpierw o niej. Firma wykorzystuje podzespoły motocyklowe i na ich bazie przygotowuje niewielkie serie pojazdów torowych.

Wiadomo, że takie pojazdy nie trafiają na drogi, a ich możliwości można sprawdzić tylko na torze, ale nie zmienia to faktu, że pojazdy te zapewniają wrażenia podobne do tych, jakie daje jazda ścigaczem.

Jednym z takich pojazdów jest 170-konny Spartan V, który został zbudowany w oparciu o motocykle firmy Ducati. Moc 170 KM nie robi zbyt dużego wrażenia, ale sytuacja zmienia się, kiedy doda się do tej mocy wagę pojazdu – 300 kg. Moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem sześciostopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów.

Osiągi też prezentują się nieźle: do setki rozpędzimy pojazd w zaledwie trzy sekundy, a maksymalnie uda się osiągnąć około 280 km/h.

Patrząc na zdjęcia można się spodziewać, że cena tego pojazdu nie jest niska – to fakt – w przeliczeniu na złotówki, trzeba by było za niego zapłacić jakieś 250 tysięcy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!