Padł rekord! Bolid, który pali mniej niż 1litr na 100km!

Pojazd, który zużywa mniej niż jeden litr na 100km, został zbudowany przez amerykańskich studentów z Automobile Design Studio przy Kansas City’s DeLaSalle School.


Studenci wybrali podwozie wyczynowego bolidu 2000 Lola Indy Car i na nim zbudowali swój elektryczny pojazd. Studenci zbudowali elektryczny napęd i wybrali opony Bridegestone Ecopia EP100 o obniżonych oporach toczenia. Jedną z różnic, jakie istnieją pomiędzy pojazdami jest fakt, że elektryczną „wersję” bolidu można rozpędzić do 69 km/h. Pojazd zwraca na siebie uwagę lekkim i przezroczystym nadwoziem. Waga elektrycznego pojazdu to tylko 680 kg i z tego, co mówią twórcy, wiadomo, że pojazdem można jeździć przez cztery godziny bez doładowania.

Podczas testów na torze Bridgestone elektryczny pojazd osiągnął zużycie energii, które jest równoważne spalaniu 0,766 litra na 100 km. Na stronie Automobile Design Studio jest jednak jeszcze inna informacja – jednemu ze studentów, który poruszał się z prędkością 40km/h, udało się zmniejszyć zużycie energii do równowartości 0,53 litra na 100 km!

Sami popatrzcie, jak prezentuje się to przezroczyste cudo!


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!