RENAULT LAGUNA COUPE – limitowana wersja Monaco GP

Nowa seria limitowana Renault Laguna Coupe Monaco GP po raz pierwszy została zaprezentowana w Genewie. Perłowo-biały kolor nadwozia w połączeniu z czarnym dachem i lusterkami bocznymi oraz z ciemnymi 18-calowymi obręczami kół uzupełniają płynną i elegancką linię auta.

Samochód jest dostępny w Polsce z silnikiem 2.0 dCi 180 KM i został seryjnie wyposażony w oferowany wyłącznie przez Renault układ jezdny z 4 kołami skrętnymi – 4Control.
Lista wyposażenia Laguny Monaco GP to zapowiedź wyjątkowego komfortu i przyjemności prowadzenia. Technologia, komfort i bezpieczeństwo zostały zapewnione w standardzie. Reprezentujące najwyższy poziom jakości w swojej kategorii, Renault Laguna Coupe Monaco GP jest flagowym modelem klasy wyższej Renault, zaprojektowanym i produkowanym we Francji. Seria limitowana wyprodukowana w ilości 400 sztuk, w dwa lata po prezentacji Laguny Coupe na legendarnym torze, nawiązuje do historycznej współpracy między francuskim producentem i Automobilklubem Monaco.

Renault Laguna Coupe Monaco GP – polskie ceny

Renault Laguna Coupe Monaco GP jest dostępne w Polsce w cenie 133 500 PLN.

Elementy wyposażenia:

  • Skórzana, ciemnografitowa tapicerka z widocznym stebnowaniem Monaco GP na oparciach siedzeń przednich, elementy dekoracyjne w kabinie w kolorze białym perłowym, kierownica GT.
  • Oznakowanie Monaco GP na osłonie chłodnicy oraz na ekranie nawigacji Carminat TomTom® .
  • System audio BOSE® dostosowany do specyfiki wnętrza tego modelu, z 10 głośnikami, cyfrowym wzmacniaczem i złączem RCA z gniazdem USB i Jack 3,5 mm.
  • Praktyczne technologie (reflektory bi-ksenonowe, tylne światła z diodami LED, wspomaganie parkowania z przodu i z tyłu, karta Renault hands free, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja z potrójnym trybem sterowania, lusterka boczne regulowane
    i składane elektrycznie, z pamięcią ustawień).
  • Bezpieczeństwo czynne i bierne na najwyższym poziomie (ESC, ABS, wspomaganie nagłego hamowania z układem wstępnego podnoszenia ciśnienia w układzie hamulcowym prefill, system mocowania fotelików dla dzieci na tylnych miejscach Isofix, 6 poduszek powietrznych, w tym poduszka chroniąca klatkę piersiową i miednicę osób siedzących
    z przodu z podwójną komorą i dwustopniową regulacją ciśnienia).
  • Układ jezdny 4Control z 4 kołami skrętnymi, w Polsce dostępny z silnikiem wysokoprężnym wyposażonym w filtr cząstek stałych (dCi 180 z 6-biegową skrzynią mechaniczną), zapewniający wyjątkowe parametry użytkowe pod względem przyjemności jazdy, zwrotności i bezpieczeństwa czynnego.

Dzięki solidnej konstrukcji Renault Laguna uplasowało się wśród 3 najlepszych samochodów
w Europie pod względem jakości w swoim segmencie, o czym świadczą wyniki badań z ponad dwóch ostatnich lat. Bezpieczna i nowoczesna, jednocześnie atrakcyjna cenowo gama Laguny wyróżnia się układem 4Control. To innowacyjne w tym segmencie rozwiązanie jest oferowane wyłącznie przez Renault. Laguna Coupe, która pojawiła się po raz pierwszy na legendarnym torze w Monako w 2008 roku, jest bezsprzecznie liderem w tej kategorii na rynku francuskim. Obecnie świętuje drugą rocznicę rozpoczęcia sprzedaży, wprowadzając ekskluzywną serię limitowaną Monaco GP. Renault Laguna Coupe zapewnia wyjątkową przyjemność podróżowania. Pod jego pełną elegancji czystą linią kryją się podzespoły zapewniające niezwykłe doznania z jazdy i bezstresowe prowadzenie auta.

Sportowa i wyrafinowana linia

Elegancka i płynna linia Laguny Coupe Monaco GP wyraża ponadczasowe piękno i czystą przyjemność, jaką może dać jazda samochodem tej klasy. Linie auta, wywodzącego się od concept-caru Fluence, przypominają kolorem i klasą nadwozie show-car zaprezentowanego we wrześniu 2007 roku we Frankfurcie: nowa seria posiada nadwozie i zewnętrze elementy dekoracyjne w kolorze białym perłowym, aluminiowe felgi 18-calowe Interlagos w unikalnym odcieniu shadow black, czarne obudowy lusterek bocznych, tapicerkę z szarym stebnowaniem w stylu high tech, specjalne wykończenie deski rozdzielczej
i wewnętrznych płatów drzwi oraz kierownicę GT. Z boku nadwozia i na osłonie chłodnicy znajduje się oznaczenie Monaco GP. Podobny napis jest również wyhaftowany na ciemno-grafitowej skórzanej tapicerce.

Auto o długości 4,64 m i szerokości 1,81 m cechuje się doskonale wyważonymi proporcjami, typowymi dla modeli coupe. Doskonale wymodelowana bryła auta zwraca uwagę sportowym wyglądem oraz naturalną elegancją. Oryginalny, polakierowany na czarno dach dodatkowo wzmacnia wrażenie płynnej linii, od rasowego przodu do mocno zarysowanych tylnych nadkoli.

Układ jezdny 4Control: innowacyjne rozwiązanie dostępne wyłącznie w Renault Laguna

4Control – układ jezdny z 4 kołami skrętnymi to niezwykle pomysłowe rozwiązanie, opracowane przez Renault Sport Technologies − stanowi seryjne wyposażenie Laguny Coupe Monaco GP. Układ 4Control należy do znaczących innowacji na rynku samochodowym. Zarówno w mieście jak i na krętych drogach układ jezdny z 4 kołami skrętnymi zapewnia doskonałą zwrotność, godną małych samochodów miejskich (promień skrętu taki jak w Renault Clio). Układ jezdny 4Control zapewnia większą stabilność auta oraz odpowiednie trzymanie się drogi typowe dla samochodu sportowego, a także gwarantuje niezrównane bezpieczeństwo (w razie konieczności nagłego hamowania, omijania niespodziewanej przeszkody lub hamowania w warunkach asymetrycznej przyczepności na śliskiej nawierzchni dzięki optymalnej regulacji ESC). Renault Laguna Coupe Monaco GP dostarcza niezwykłej przyjemności jazdy – jest wyposażone w najlepsze technologie: auto idealnie i precyzyjnie utrzymuje tor jazdy niezależnie od przyczepności i warunków drogowych, zarówno na torze jak i w mieście, gwarantując użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Renault Laguna Coupe Monaco GP to kwintesencja zwrotności, dynamizmu i precyzji prowadzenia.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!