Limitowane Renault Clio R.S. – tylko pięć sztuk!

Renault przygotowała wyjątkową limitowaną edycję sportowego Clio R.S. Wersja Red Bull Racing RB7 będzie dostępna także w Polsce w ilości zaledwie pięciu egzemplarzy.

Powodem wyprodukowania limitowanej edycji jest chęć uczczenia zdobycia, wspólnie ze stajnią Red Bull Racing, tytułu Mistrza Świata Formuły 1 w sezonie 2011.

Clio R.S. Red Bull Racing RB7 – więcej niż sport

Renault Clio R.S. w limitowanej edycji wyróżnia się kolorystyką i elementami stylizacyjnymi, przywołującymi na myśl bolid Renault z wyścigów Formuły 1. Są to m.in. aerodynamiczna listwa F1, naklejka z wzorem szachownicy i dyfuzor. Standardowo pojazd będzie posiadał sportowe zawieszenie ,,Cup” oraz 17-calowe obręcze kół. W opcji znajdą się 18-calowe koła, znane z modelu Megane R.S. Trophy, który pobił rekord okrążenia północnej pętli toru Nurburgring.

Silnik 2.0 201 KM w limitowanym Clio R.S.

Wyposażenie Clio R.S. Red Bull Racing RB7

Na liście wyposażenia Clio R.S. Red Bull Racing,  znajdują się m.in.: automatyczna klimatyzacja, karta Renault Hands Free, gałka dźwigni zmiany biegów z napisem „Renault Sport”, skórzana kierownica z regulacją wysokości, spersonalizowana tabliczka z numerem auta i radioodtwarzacz CD MP3 z Bluetooth®. Przydatnym gadżetem jest system R.S. Monitor, dostarczający informacje na temat parametrów jazdy, obliczający czasy przejazdów oraz podpowiadający, jak optymalnie dopasować styl jazdy do warunków drogowych.

 

Renault dostarcza silniki dla stajni Red Bull Racing, Lotus F1 Team, Caterham F1 Team i Williams F1 Team w sezonie 2012. Pod maską małego Clio nie mogło więc zabraknąć mocnej jednostki. Kryje się tam silnik benzynowy o poj. 2.0 l i mocy 201 KM.

Renault zapowiada, że limitowanej edycji Red Bull Racing RB7 doczekają się wkrótce także inne modele marki – Twingo R.S. i Megane.Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!