Nowe wersje Renault Clio: 1.2 TCE, 1.5 DCI, 1.2 16V

Już od dwudziestu lat Clio szczyci się swoją silną pozycją, podkreśloną słynnym sloganem: Elle a tout d’une grande (Ma wszystkie zalety dużego samochodu).


Nowe wersje Renault Clio | 1.2 TCE | 1.5 DCI | 1.2 16V

Auto oferowane jest w następujących wersjach silnikowych:

Seria LimitowanaClio Dwudziestka Clio 5-drzwiowe Clio Grandtour
1,2 16V 75 49 600 PLN 52 350 PLN
1,2 TCE 100 EURO 5 52 900 PLN 55 650 PLN
1,5 dCi 70 56 800 PLN
1,5 dCi 85 62 150 PLN
1,5 dCi 105 66 150 PLN

Samochód można już zamawiać. Pierwsze egzemplarze w Polsce pojawią się już w marcu. Dla klientów zainteresowanych serią limitowaną Dwudziestka Renault przygotowało specjalną ofertę promocyjną i kredytową.
Dotychczas Clio podbiło serca ponad 10 milionów klientów na całym świecie dzięki oryginalnemu stylowi, niezawodności, wysokiemu poziomowi komfortu i bezpieczeństwa oraz bogatemu wyposażeniu, godnemu samochodów wyższej klasy. Jako jedyny model, który został dwukrotnie wybrany Samochodem Roku, Clio narzuciło nowe standardy w segmencie małych aut. Wyprzedzając inne modele w zakresie bezpieczeństwa, Clio stało się pierwszym pojazdem w segmencie B, który uzyskał najpierw 4, a potem 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Ponadto ściśle przestrzegana jakość wykonania sprawia, że jest to jedno z najbardziej niezawodnych aut w segmencie.

Aby uczcić dwudzieste urodziny Clio, koncern Renault oferuje ekskluzywną serię limitowaną Dwudziestkę w trzech typach karoserii (w wersjach: 3-drzwiowych, 5-drzwiowych oraz kombi). Limitowana seria obejmuje także model Clio Renault Sport.

W Polsce seria limitowana Dwudziestka jest dostępna w dwóch wersjach nadwozia: 5-drzwiowej oraz Grandtour. Posiada ona w wyposażeniu seryjnym m.in. nawigację Carminat TomTom®, klimatyzację automatyczną, poduszki kurtynowe, radio 80W CD MP3, aluminiowe obręcze kół 15”, światła przeciwmgłowe, skórzaną kierownicę oraz szyby przednie i lusterka boczne regulowane elektrycznie. Cena auta o charakterystycznym wyglądzie i bogatym wyposażeniu zaczyna się od 49 600 PLN.

Seria limitowana Dwudziestka wyróżnia się oznaczeniem 20th znajdującym się na słupkach drzwi oraz listwą zderzaka i obudową lusterek wstecznych w kolorze lśniącej czerni. Clio Renault Sport otrzymało dodatkowo z tej okazji ekskluzywną czarno-białą kolorystykę. Luksusowe wnętrze podkreśla grafitowa deska rozdzielcza z jasnymi przeszyciami. Panel główny radia oraz wywietrzniki są w kolorze lśniącego grafitu, a na progach drzwi znajduje się oznaczenie charakterystyczne dla serii limitowanej – 20th.

SERIA LIMITOWANA DWUDZIESTKA NA 20. URODZINY CLIO

Renault Clio, godne dziedzictwa 4CV oraz R5, wyróżnia się na tle innych pojazdów od momentu pojawienia się na rynku w 1990 roku. Zaznaczając swoje miejsce w historii sloganem Ma wszystkie zalety dużego samochodu, Clio pełniło rolę lidera segmentu B, podwyższając standardy z każdą nową generacją. W ciągu 20 lat obecności na rynku Clio urzekło 10 milionów miłośników samochodów w ponad 100 krajach1 dzięki swojemu stylowi, niezawodności, wysokiemu poziomowi komfortu i bezpieczeństwa oraz bogatemu wyposażeniu, godnemu samochodom wyższej klasy.

Te cechy sprawiają, że Clio jest jak dotąd jedynym modelem, który dwukrotnie otrzymał tytuł Samochodu Roku. Po raz pierwszy nagrodę tę otrzymało w 1991 roku Clio I, po raz drugi w 2006 roku Samochodem Roku uznano Clio III. Jako pionier w zakresie bezpieczeństwa Clio stopniowo narzucało standardy, będąc pierwszym pojazdem w swojej kategorii, który w testach zderzeniowych Euro NCAP otrzymał 4 gwiazdki w 2000 roku, a następnie – w 2005 roku – 5 gwiazdek. Ściśle przestrzegana jakość wykonania sprawia, że jest to jeden z najbardziej niezawodnych samochodów w segmencie.

Aby uczcić dwudzieste urodziny najlepiej sprzedającego się samochodu Renault, na rynek wprowadzono ekskluzywną serię limitowaną Dwudziestka – 20th  oferowaną w wersjach 3-drzwiowych, 5-drzwiowych, kombi oraz Clio Renault Sport.

Renault Clio Dwudziestka w Polsce
Seria limitowana Dwudziestka wyróżnia się oznaczeniem 20th umieszczonym na bocznych słupkach drzwi oraz ochronną listwą zderzaka i obudową lusterek wstecznych w kolorze lśniącej czerni. Zewnętrzne klamki drzwi są w kolorze nadwozia. Grafitowa deska rozdzielcza z miękkiego materiału i z jasnymi przeszyciami doskonale współgra z panelem radia oraz obudowami nawiewów w kolorze lśniącego grafitu.

W Polsce urodzinowa seria limitowana Dwudziestka, stworzona na bazie wersji Dynamique oferuje w standardzie poduszki boczne i kurtynowe, nawigację Carminat TomTom® w języku polskim, klimatyzację automatyczną, radio 80W CD MP3, skórzaną kierownicę, felgi aluminiowe 15”, światła przeciwmgłowe oraz szyby przednie i lusterka boczne regulowane elektrycznie. Opcjonalnie klient może zamówić: pakiet Komfort Plus, zawierający szyby przednie z regulacją impulsową po stronie kierowcy i pasażera, szyby tylne regulowane elektrycznie, czujnik parkowania i lusterka elektrycznie składane. Dodatkowymi elementami, które można zamówić, są także ciemnoszare felgi 16” Salonia, do tej pory dostępne wyłącznie w wersji GT, karta Renault Hands Free (tylko w Clio 5-drzwiowym), relingi dachowe w kolorze matowego chromu (dotyczy wersji Grandtour) oraz radio 80W CD MP3 z Bluetooth i Audioconnexion Box.

Ten ostatni element wyposażenia umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa oraz łączenie przenośnych czytników audio poprzez panel wyposażony w złącza typu jack i USB. Funkcja streamingu audio umożliwia słuchanie plików w formacie MP3 zapisanych w telefonach GSM poprzez Bluetooth®. Nawigacja Carminat TomTom® została wzbogacona o technologię IQ Routes™ oraz system Advanced Lane Guidance, który ułatwia prowadzenie dzięki danym statystycznym na temat codziennego ruchu ulicznego.

Seria limitowana Dwudziestka jest dostępna 6 kolorach: Biel Alpejska (kolor niemetalizowany), Szary Platynowy, Czerwień Płomienna, Szary Kasjopea, Niebieskoszary, Czarna Perła.

W Clio Dwudziestce wykorzystano ekologiczne i ekonomiczne silniki oferowane już w wersji Dynamique, które spełniają surowe kryteria Renault eco2 związane z poziomem emisji spalin.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!