Renault Laguna Coupe – nowa gama na 2012 r.

Renault Laguna w wersji Coupe została lekko zmodernizowana. Samochód wejdzie do sprzedaży w lutym 2012 r.

Małe zmiany, ale zmiany

Renault Laguna Coupe ze światłami do jazdy dziennej

Renault Laguna CoupeNową Lagunę Coupe mogą podziwiać goście targów motoryzacyjnych, które odbywają się w Bolonii. Samochód doczekał się modernizacji po trzech latach obecności na rynku. Zmiany nie są przełomowe, ale istotne. Zmodyfikowano reflektory tak, by umieścić w nich światła do jazdy dziennej, wykonane w technologii LED. Odtąd będą one elementem wyposażenia standardowego.

Zmiany w Lagunie w wersji GT

Renault Laguna Coupe - wnętrzeWersja wyposażenia GT doczekała się największej ilości zmian. Od teraz w ofercie znajdzie się lakier ,,Biała perła„, znany dotąd z serii limitowanej Monaco GP. Auto można też pomalować na dwa kolory (dach w kolorze ,,Czarna perła”). Wnętrze GT wyściełano ciemną, skórzaną tapicerką. Pojawiły się też nowe, 18-calowe felgi. Przy okazji producent chwali się możliwością zamówienia Laguny z systemem 4Control, czyli czterema kołami skrętnymi.

Ekonomiczne silniki Laguny – niższa emisja CO2

2.0 T i 2.0 dCi

Renault Laguna CoupeNabywcy Laguny Coupe mogą wybrać silnik benzynowy 2.0 T o mocy 205 KM lub jeden z trzech diesli 2.0 dCi. Jednostki wysokoprężne są oferowane w trzech wariantach mocy – 150 KM, 175 KM i 180 KM. Silnik o mocy 175 KM jest oferowany z automatyczną skrzynią biegów. Najsłabszy diesel z systemem Energy Smart Management (ESM), emituje znacznie mniej spalin niż dotychczas (126 g CO2 / km, czyli o 7% mniej niż poprzednia wersja). Spalanie nie powinno teraz przekraczać średnio 4,8 l na 100 km. Pozostałe silniki także są wyposażone w ESM, co również przyczyniło się do spadku poziomu emisji zanieczyszczeń.

Energy Smart Management (ESM) – zasada działania

Renault Laguna CoupeDziałanie systemu Energy Smart Management (ESM), polega na odciążaniu alternatora przy podwyższonym spalaniu (np. podczas przyspieszania). Wówczas energii dostarcza akumulator, który zostaje ponownie doładowany przez alternator, odzyskujący energię podczas zwalniania i hamowania.

Wyposażenie Renault Laguny Coupe

Monaco GP już nielimitowana!

Renault Laguna CoupeLaguna Coupe Gama 2012 wyposażona jest seryjnie w światła do jazdy dziennej typu LED, nawigację Carminat TomTom, Audio Connection Box oraz złącze Bluetooth. Limitowana seria Monaco GP odniosła sukces rynkowy, przez co została włączona do stałej oferty. W gamie są więc dwa poziomy wyposażenia – Monaco GP i GT.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!