Genewa 2012: ABT rozgrzewa atmosferę

Do genewskiego salonu samochodowego zostało jeszcze trochę czasu, jednak niektóre firmy motoryzacyjne postanawiają nieco uchylić rąbka tajemnicy i chociaż częściowo już teraz zaprezentować to, co będą miały zamiar pokazać w Szwajcarii. Tak też postanowił zrobić niemiecki tuner ABT…

2x Audi: Q3, A6 Avant + 2x VW: Beetle i Up! = ABT Genewa 2012

ABT QS3Nadworny tuner Audi – niemiecka firma ABT Sportsline – przedstawiła na swojej oficjalnej stronie pojazdy, którymi „pochwali” się 8 marca na parkietach Salonu Samochodowego w Genewie. Niemcy chcąc wzbudzić jeszcze większe emocje i zainteresowanie. Postanowili umieścić jedynie fragmenty fotografii samochodów, które zaprezentują na targach. Z tych kawałków zdjęć można jednak w prosty sposób odczytać i odgadnąć o jakie samochody dokładnie chodzi. Wśród tych wozów są: Audi Q3, Audi A6 Avant, Volkswagen Beetle i Volkswagen Up!. Takich zagadek nie ma natomiast w kwestii danych technicznych – tutaj ABT było nieco bardziej wylewne i przedstawiło pełne informacje o dokonanych zmianach.

Władcy pierścieni według ABT

Volkswagen ABT BeetleZgodnie z danymi ze strony ABT, mały crossover Audi – Q3 – zostanie nazwany ABT QS3, a jego dwulitrowy silnik TSI będzie rozwijał 270 KM. Poza doładowaną jednostką napędową, Q3 otrzyma także agresywny pakiet ospoilerowania, który pozwoli mu wyróżnić się na ulicy. Druga nowość z czterema pierścieniami na grillu, to Audi A6 w rodzinnej odmianie Avant. Nazwane ABT AS6 Avant, A6 Avant po zmianach charakteryzuje się nowym zestawem aerodynamicznym, obejmującym m.in. dodatkowe przednie i tylne spojlery. Duże zmiany zaszły także pod maską – ABT AS6 Avant napędzane będzie 3-litrowym silnikiem diesla, który potrafi wygenerować aż 360 KM (w standardzie było „ich” 313).

Dwaj sportowi towarzysze ze znaczkiem VW

ABT Up!W Genewie będzie można zobaczyć także dwa „wzmocnione” przez ABT modele Volkswagena: Beetle’a oraz Up! Popularny „chrabąszcz” otrzymał 2-litrowy silnik TFSI o mocy 240 KM i będzie poruszał się na 20-calowych, pięknych felgach wykonanych z lekkich stopów. Zmianom poddane zostały także przednie i tylne światła Beetle‚a – zamontowano na nich specjalne nakładki, które mają sprawić, że jego wizerunek stanie się agresywniejszy. Ostatnia z nowości ABT – ABT Up! może się z kolei pochwalić nowymi lusterkami, reflektorami, listwami progowymi i wieloma innymi elementami, które dodają uroku najmniejszemu z Volkswagenów.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!