Chevrolet Suburban skończył 75 lat!

Chevy wyprawił przyjęcie urodzinowego dla swojego „staruszka” – modelu Suburban – we wtorek w Detroit.

General Motors zagwarantował niemałe wrażenia – na imprezie urodzinowej można było zobaczyć modele od 1935 roku oraz najnowszą, limitowaną edycję – 2010 Diamond Edition.

We wczesnych latach trzydziestych w Ameryce producent GM dostrzegł na rynku motoryzacyjnym miejsce dla dużych samochodów o sporej ładowności – stąd pojawił się pomysł stworzenia Suburbana. Początkowo, model (z tylnymi kanapami) był wykorzystywany do transportu pasażerów i ładunków w okolicach dworców kolejowych i portów. Modele bez tylnych siedzeń były znane, jako dostawcze sedany. Suburban nie jest największym SUV’em na świecie, bo w środku podróżować może maksymalnie dziewięciu pasażerów, jednak co ważne Suburban jest jedną z najdłużej produkowanych linii samochodów obecnych na rynku do dzisiaj. Obecnie model jest dostępny z 5,3 – litrowym silnikiem o mocy 320 KM.

Od 1935 roku, kiedy zaczęła się produkcja pierwszego modelu, Suburban doczekał się 11 wersji. Tamten pierwszy model był podobnych wymiarów, jak dzisiejszy Chevy Malibu i kosztował 675 dolarów! W sumie Chevrolet zbudował 2 400 000 różnych wersji modelu Suburban.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!