Pięcioosobowy Volkswagen Passat CC

Przystosowany dotychczas dla czterech osób Passat CC jest już dostępny w wersji pięcioosobowej z nową tylną kanapą. Wprowadzenie tej opcji do cennika wyposażenia dodatkowego jest reakcją Volkswagena na życzenia klientów, zainteresowanych dodatkowym miejscem siedzącym, które zwiększyłoby przydatność Passata CC w życiu codziennym.

Dzięki trzeciemu zagłówkowi i środkowemu, trójpunktowemu pasowi bezpieczeństwa, nowa kanapa spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Jej oparcie jest asymetrycznie dzielone i składane, co pozwala na przewożenie także większych przedmiotów. Trzyosobowa tylna kanapa jest dostępna za dopłatą w wysokości 610 zł.

Volkswagen Passat CC jest jednak samochodem o stosunkowo ciasnym wnętrzu, trójka dorosłych pasażerów nie znajdzie na tylnej kanapie wiele miejsca dla siebie. Rozwiązanie to przewidziano raczej dla dzieci, lub szczupłych i niewysokich osób.

Passat CC ugruntował swoją pozycję na rynku, co dziesiąty klient kupujący Passata w Polsce w 2009 roku wybrał właśnie to komfortowe coupe. Taki udział procentowy nie jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę liczne innowacje techniczne, jakie oferuje samochód. Należą do nich między innymi wyjątkowo efektywne silniki Common Rail, a także systemy wspomagające kierowcę takie jak Lane Assist ułatwiający utrzymanie pasa ruchu, aktywny tempomat z układem Front Assist oraz adaptacyjna regulacja zawieszenia DCC zapewniająca maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!