Nowy Volkswagen Passat Alltrack – czy pokona Audi A4 Allroad?

Volkswagen Passat Alltrack czyli konkurencja dla Audi A4 Allroad. Już wiosną 2012 roku będzie można zamówić uterenowioną wersję popularnego kombi!

Nowa wersja Passata będzie oferowana jako kombi i doskonale wpisuje się w lukę między klasycznym Passatem Variantem a SUVami takimi jak Tiguan. Wielu kierowców chce używać samochodu w lekkim terenie i do holowania przyczepy, a zarazem życzy sobie, aby było to wszechstronne, sportowe i komfortowe auto osobowe. Dla tych klientów Volkswagen stworzył Passata Alltrack. Nowy model różni się od klasycznego Passata Varianta nowymi zderzakami oraz poszerzonymi nadkolami i progami. Dobre kąty rampowe i natarcia oraz zwiększony prześwit czynią Passata Alltrack doskonałą alternatywą dla SUVów.

Passat Alltrack będzie oferowany z dwoma silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem (TSI) o mocy 160 KM i 210 KM oraz dwoma silnikami wysokoprężnymi, również z bezpośrednim wtryskiem (TDI) 140 KM i 170 KM. Obie najmocniejsze wersje Alltrack – TDI 170 KM i TSI 210 KM będą wyposażone seryjnie w stały napęd na wszystkie koła 4MOTION i dwusprzęgłową przekładnię (DSG). 210-konny wariant benzynowy to bardzo ciekawa propozycja, połączenie mocnego silnika, skrzyni DSG oraz napędu na 4 koła wypełni dotychczasową lukę w ofercie VW Passata.

Dla Passata Alltrack z silnikiem TDI 140 KM napęd na wszystkie koła będzie oferowany opcjonalnie. O efektywności silników Passata Alltrack, także w wariantach z napędem 4MOTION, świadczą wartości spalania: wersja TDI o mocy 140 KM zużywa średnio 5,7 l/100 km (150 g/km CO2); wersja TDI o mocy 170 KM spala 5,8 l/100 km (152 g/km CO2).

Passat Alltrack zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na Tokyo Motor Show w dniach 3 – 11 grudnia. Wprowadzenie na rynek zaplanowane jest wiosną 2012 roku.

Ceny nowego Passata Alltrack są nieznane, można jednak przypuszczać, że będą o ok 10% wyższe od porównywalnych wersji kombi.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!