Nissan testuje elektryczny NV200

Już niedługo na drogach obok tradycyjnych samochodów z silnikami napędzanymi benzyną, ropą czy gazem, pojawią się samochody elektryczne. Niektóre koncerny coraz bardziej rozwijają technologię aut elektrycznych. Jednym z nich jest Nissan.

Nissan NV200

 

Nissan prowadzi obecnie prace nad kompaktowymi samochodami dostawczymi z napędem elektrycznym, które mają zapewnić firmie pozycję lidera w tym segmencie w najbliższej przyszłości. W bieżącym miesiącu rozpoczęły się testy dostawczego auta z napędem elektrycznym, opartego na modelu Nv200.  Auto do testowania otrzymał bardzo wymagający klient, którym jest  japońska poczta (Japan Post Service Co., Ltd. ). Samochód przez dwa miesiące będzie pracował na ulicach Jokohamy, co z pewnością pozwoli na dokładne zapoznanie się z jego możliwościami i kosztami pracy. Kolejne testy zostaną przeprowadzone także w którymś z krajów europejskich.

– W dalszych pracach nad produktami z pewnością weźmiemy pod uwagę informacje zwrotne uzyskane od klientów po testach. Liczę na to, że dostawcze pojazdy elektryczne oparte na modelu NV200 sprawdzą się w firmach klientów i przyczynią się do rozwoju społeczeństwa funkcjonującego w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju – powiedział Wiceprezes Nissana Hideto Murakami

Nissan NV200

 

Nissan NV200 jest obecnie  sprzedawany w 40 krajach świata. Klienci doceniają auto za przestronne wnętrze, znakomite właściwości jezdne, wysokiej klasy wzornictwo i niskie zuzycie paliwa. Wprowadzenie napędu elektrycznego może obniżyć koszty użytkowania auta nawet o kilkadziesiąt procent. Z pewnością nie pozostanie to bez echa wśród przedsiębiorców na całym świecie. Nissan może liczyć na ogromne zamówienia, które będa wiązać się z bardzo dużym prestiżem i rozpoznawalnością marki. Za przykład najlepiej może posłużyć fakt, że Nissan NV200 został uznany za auto, które najlepiej spełnia wymagania kolejnej generacji nowojorskich taksówek. Wprowadzenie napędu elektrycznego, a co za tym idzie, obniżenia kosztów eksploatacji i całkowitego wyeliminowania emisji zanieczyszczeń, może pozwolić Nissanowi całkowicie zdominować ten jakże ciekawy rynek.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!