Nowy Tiguan już za 89990 zł

Volkswagen zaprezentował cennik dla nowego Tiguana, który miał swoją premierę w czasie Salonu Samochodowego w Genewie.  W Polsce najtańsza i zarazem doskonale wyposażona wersja Trend & Fun ma kosztować 89990 złotych.

Nowy Volkswagen Tiguan

Tiguan liderem w swojej klasie

Tiguan  od chwili debiutu w 2007 roku był bezsprzecznie jednym z liderów w swojej klasie. Auto do tej pory dzierży koronę w Niemczech. Od dnia premiery na całym świecie udało się sprzedać 600000 aut.  Jak każdy Volkswagen, także Tiguan ma w Polsce wielu zwolenników. W 2010 roku do rąk polskich klientów trafiło 2100 Tiguanów. Ponieważ wówczas jeszcze ceny ropy były w miarę akceptowalne, klienci najczęściej wybierali wersje z silnikami TDI. Najpopularniejsza w Polsce okazała się dobrze wyposażona wersja Sport&Style.

Nowy Volkswagen Tiguan

 

Nowy Tiguan ma dużo do zaoferowania

Nowoczesna stylistyka, poszerzona gama nowoczesnych silników, innowacyjne systemy wspierające pracę kierowcy, czwarta wersja wyposażenia Track&Style – to wszystko oferuje nowy Tiguan. Projektanci w nowej wersji zmienili design przedniej części nadwozia, dzięki czemu auto bardziej nawiązuje stylistyką do znacznie większego Touarega. Ciekawostką jest fakt, że nowy Tiguan może być zamawiany w wersji przeznaczonej do poruszania się przede wszystkim po utwardzonych drogach lub w wersji, przeznaczonej przede wszystkim do jazdy po bezdrożach. Obie wersje różnią się przednią częścią nadwozia – w wersji przeznaczonej do jazdy po drogach utwardzonych kąt natarcia wynosi 18 stopni, a w wersji do jazdy po bezdrożach – 28 stopni. Warto też zwrocić uwagę na nowe systemy elektroniczne, wspierające pracę kierowcy. Są tu między innymi system rozpoznający zmęczenie kierowcy, współpracujące z kamerami systemy świateł drogowych, system ułatwiający utrzymywanie toru jazdy oraz elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego.

Nowy Volkswagen Tiguan

Nowe silniki, nowa skrzynia biegów, oszczędność paliwa

Nowy Tiguan będzie oferowany z siedmioma silnikami o mocy od 110 do 210KM.  Trzy z nich to nowe konstrukcje. Wśród palety siedmiu silników, cztery to jednostki benzynowe TSI o mocy od 122 do 210 KM. Trzy oferowane silniki wysokoprężne będą miały moc od 110 do 170KM. Nowością będzie także  siedmiobiegowa przekładnia dwusprzęgłowa DSG, dostępna jako opcja. Tiguany w wersji BlueMotion Technology będą seryjnie wyposażane w system Start – Stop i tryb rekuperacji. Dzięki temu Tiguan 2.0TDI 4Motion Bluemotion Technologyo mocy 140KM zużyje zaledwie 5,8l paliwa na 100 kilometrów. W przypadku wersji z napędem na przednie koła,  spalanie spada do poziomu 5,3litra na 100 kilometrów. To bezwzględnie najlepszy wynik w tej klasie samochodów na świecie.

Ile kosztuje nowy Tiguan?

Przedsprzedaż nowego Tiguana rozpoczeła się dzisiaj. Samochody mają trafić do salonów pod koniec tego miesiąca.  Poniżej prezentujemy cennik.

Nowy Volkswagen Tiguan - cennik

Nowy Tiguan – skazany na sukces?

Każde auto ze znaczkiem Volkswagena na masce wywołuje u większości polskich kierowców szybsze bicie serca. W przypadku nowego Tiguana z pewnością nie będzie inaczej. Elegancki design, nowoczesne silniki, niskie spalanie, dobre wyposażenie i doskonałe portfolio w postaci ogromnego sukcesu, odniesionego przez pierwszą wersję. Pozostaje tylko czekać i obserwować raporty sprzedaży.

 

 

 

 

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!