Koniec produkcji Octavii Tour

Octavię Tour pierwszej generacji wyprodukowano w liczbie aż 1 442 126 egzemplarzy. Teraz przyszła pora na jej nową twarz.

Linia modelowa Octavii to klucz do sukcesu marki Škoda. Samochód produkowany jest od 1996 roku i bardzo istotnie przyczynił się do tego, że Škoda Auto zyskała światową renomę. Po wyprodukowaniu 1 442 126 sztuk modelu Octavii Tour, Škoda zaprzestała jej produkcji w fabryce w Vrchlabí.

Octavia pierwszej generacji, we współczesnej historii marki Škoda, okazała się produktem przełomowym. Od 1996 roku, czyli od kiedy ruszyła jej produkcja, samochód ten – za sprawą jakości, stylistyki i przystępnej ceny, stał się synonimem niezawodnych pojazdów zaprojektowanych z myślą o kierowcach, którzy szukają praktycznego i bezpiecznego samochodu rodzinnego.

Prace nad tym modelem rozpoczęły się już w 1992 r. Octavia nawiązywała do modelu produkowanego w Mladá Boleslav w latach 1959-71 i była pierwszym samochodem stworzonym przez markę po tym, jak Škoda Auto stała się częścią Grupy Volkswagen. W 1998 roku pojawiła się wersja kombi, a później również wersja z napędem na cztery koła. Ten niezwykle udany model zmodernizowano w 2000 roku.

„Octavia jest sercem marki Škoda. Oferując połączenie dużej przestrzeni, użyteczności i koncentrując się na potrzebach rodziny, samochód idealnie ucieleśnia nasze wartości. Octavia reprezentuje te wartości na drogach już od 14 lat i będzie to robić również w przyszłości” – powiedział Prezes Zarządu Škoda Auto, Prof. Dr Winfried Vahland.

Do tej pory, Škoda Auto sprzedała na całym świecie ponad 2 862 tys. sztuk Octavii ( I i II generacji). W ofercie marki znajduje się obecnie wiele różnych wersji tego modelu, od sportowych RS (zarówno z silnikiem benzynowym, jak i jednostką diesla), po uterenowionego Scouta. Ponadto, wymagający klienci sięgają po luksusową wersję Laurin & Klement, a eko-entuzjaści wersję GreenLine, oferującą niski poziom zużycia paliwa i emisji CO2. W Polsce od 1998 r., do końca października 2010 r., nabywców znalazło prawie 85 tys. sztuk Octavii pierwszej generacji.

Sukces Octavii wkracza teraz w kolejny etap, za sprawą koncepcyjnej wersji Green E Line, którą Škoda Auto zaprezentowała na Paris Motor Show w tym roku.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!