Skoda Octavia RS i Scout już dostępne z homologacją ciężarową

Octavię RS i Octavię Scout można teraz nabyć z homologacją ciężarową, która umożliwia odliczenie podatku VAT. Samochody dołączają do szerokiej gamy modeli z homologacją ciężarową, oferowanych przez Škodę.

Zakup któregokolwiek modelu z portfolio marki zawsze wiąże się z wymiernymi korzyściami – zarówno finansowymi, jak i użytkowymi. Poza dostępną do tej pory Octavią w wersji VAN i Premia, można od teraz nabyć również sportową wersję Octavii – model RS – w wersjach opartych na nadwoziu typu sedan i combi. Octavia to model, który był najchętniej kupowanym samochodem z „kratką” w 2009 roku. To także  jeden z pierwszych sportowych modeli samochodów z kratką!

Skoda Octavia RS – 2.0 TFSI lub 2.0 TDI

Octavia RS z homologacją ciężarową jest dostępna z dwoma jednostkami silnikowymi: 2.0 TFSI (200 KM) oraz  2.0 TDI CR DPF (170 KM). Oba silniki występują z manualna skrzynią 6-stopniową lub automatyczną DSG.

Skoda Octavia Scout 4×4 Van – 2.0 TDI lub 1.8 TSI

W ofercie również od teraz jest dostępna uterenowiona wersja Octavii Scout VAN, która występuje w wersji nadwozia combi. Dostępne wersje silnikowe to 1.8 TSI (160 KM) oraz 2.0 TDI DPF (140 KM), które występują z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Linia Scout wyróżnia się specjalnym pakietem wyposażenia, który obejmuje między innymi: zwiększony o 40 mm prześwit, charakterystyczne plastikowe osłony zderzaków, nadkoli i drzwi, a także specjalnie zaprojektowane felgi, dostępne tylko dla tej wersji. Wszystkie wersje wyposażone są w napęd na cztery koła i sprzęgło Haldex 4 generacji.

Użytkownicy, poza wersjami sportową oraz uterenowioną, nie rezygnują z niczego, co każdy znający ten model Škody z pewnością docenia – mają do dyspozycji m.in. imponującą przestrzeń bagażową, oddzieloną od kabiny pasażerskiej tzw. kratką. W Octavii sedan RS VAN podstawowa pojemność bagażnika wynosi 585 l. Z kolei bagażnik Octavii Scout VAN i Octavii RS combi VAN oferuje 605 l.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!