Kia produkuje coraz więcej

Efektem rosnącego popytu na pojazdy marki Kia we wszystkich praktycznie krajach Europy jest rekordowy wzrost produkcji oraz inwestycji, jaki zanotowała słowacka fabryka Kia w Żylinie na przestrzeni 2011 roku. Produkcja samochodów zamknęła się liczbą 252.000 a silników 359.000 sztuk − a więc w porównaniu z rokiem 2010 zwiększyła się odpowiednio o 10 i 12 procent.Informacja: Kia

Zylina KiaPoczynione przez Kia nakłady inwestycyjne w roku 2011 pozwoliły zatrudnić dodatkowo 900 pracowników w celu uruchomienia trzeciej zmiany od stycznia 2012 roku. Łączna liczba lokalnych pracowników w zakładzie Żylina przekracza już więc 3900 osób.

Dążąc do osiągnięcia maksymalnego wolumenu produkcji silników w Żylinie w wysokości 450.000 sztuk rocznie Kia zainwestowała kwotę 200 mln €, przeznaczając równocześnie dodatkowe 400.000 € na różnorodne lokalne projekty ekologiczne i komunalne − tylko w okresie minionych 12 miesięcy.

Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla marki Kia w Europie z uwagi na sprzedaż przekraczającą wszelkie wskaźniki rynkowe.” − komentuje Benny Oeyen, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktu w Kia Motors Europe − „W tym momencie jesteśmy bez wątpienia najszybciej rozwijającą się marką w Europie.”

Zdaniem wielu analityków to właśnie nowatorski design, niskie koszty eksploatacji, jakość wykonania oraz wartość w oczach klienta stoi za rosnącym popytem na produkty z logo Kia w czasie, gdy cały przemysł samochodowy doświadcza spadków sprzedaży.

W związku z uruchomieniem produkcji nowej Kii cee’d tegoroczne inwestycje Kia w zakład Żylina planowane są na poziomie 110 mln €. Oczekuje się, że ten pełen dynamiki nowy model zwiększy całkowitą produkcję zakładu Żylina do 285.000 sztuk pojazdów rocznie.

W roku 2011 z linii montażowych fabryki w Żylinie zjechało ponad 101.000 szt. modelu Sportage, tj. 40% łącznej produkcji oraz 103.000 szt. modelu cee’d (pięciodrzwiowy, trzydrzwiowy oraz kombi), stanowiących kolejne 41%. W październiku 2011 do gamy wytwarzanych w Żylinie modeli dołączyła Kia Venga, która w liczbie 11.000 szt. stanowiła 4% łącznje produkcji a pozostałe 15% stanowiła produkcja SUVa Hyundai ix35w, zakończona w czerwcu 2011.

Wyrazem zaangażowania marki Kia w dobrobyt otaczających zakłady wytwórcze społeczności jest kwota 400.000 € przekazana na potrzeby miasta Żylina. Niemal połowa z tej dotacji przeznaczona została na projekty związane z ochroną środowiska naturalnego, a pozostała część − na cele społeczne, edukacyjne oraz promowania inicjatyw młodzieżowych w samym mieście i sąsiadujących wioskach. W sposób aktywny Kia wspiera także działalność woluntariuszy rekrutujących się spośród własnych pracowników.

Informacja: Kia


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!