Mitsubishi Mirage już w sprzedaży. W Polsce od 2013 r.

Mitsubishi rozpoczyna sprzedaż swojego najnowszego kompaktowego samochodu – Mirage. Pierwszym rynkiem, na którym można nabyć auto jest Tajlandia. Na początku 2013 r. auto będzie dostępne także w Polsce.

Mitsubishi MirageMirage – mały i tani

Kompaktowy model Mirage ma na razie walczyć o sukces na rynkach wschodzących. Klientom z krajów bardziej rozwiniętych, imponować powinno niskie spalanie i symboliczna emisja CO2. Wersja na rynek tajlandzki powinna spalać mniej niż 5 litrów paliwa na 100 km. Na tak dobry wynik wpływać ma aerodynamiczne nadwozie, w tym atrakcyjnie wyglądające przetłoczenia na masce i drzwiach. Masa pojazdu została maksymalnie ograniczona, zmniejszono opory toczenia kół. Mirage będzie mógł przewieźć maksymalnie pięć osób. Pod jego maską znajdzie się na razie zmodyfikowany silnik 1.2 MIVEC.

Mitsubishi Mirage na rynek tajlandzki i europejski

Mirage na rynek tajlandzki to prawdopodobnie wersja sporo uboższa niż ta, która zadebiutuje na innych, lepiej rozwiniętych rynkach (w tym w Europie). ,,Lepszy” Mirage może otrzymać jeszcze bardziej oszczędny silnik o poj. 1.0 l, zestrojony z automatyczną przekładnią bezstopniową CVT. Na niskie zużycie paliwa dodatkowo powinien wpływać system Auto Stop & Go. Przed premierą nowego auta Japończycy zapowiadali, że w najekonomiczniejszej wersji będzie ono spalać niewiele ponad 3 l paliwa na 100 km.

Mitsubishi MirageMałe Mitsubishi produkowane w Tajlandii

Mirage będzie produkowany w Tajlandii i stamtąd eksportowany do innych krajów i kontynentów. Mitsubishi zapewnia, że Tajlandia jest dla niego bardzo ważnym regionem. Znajdująca się tam fabryka została ostatnio mocno dofinansowana przez Japończyków. Wśród produkowanych tam aut znajdują się poza Mirage, także Lancer, Lancer EX, Pajero Sport i L200.

Mitsubishi Mirage – powrót do przeszłości

Mirage to model produkowany przez Mitsubishi od 1978 do 2002 r. W tym czasie światło dzienne ujrzało aż pięć generacji tego auta. Nowy Mirage ma nawiązywać do przodków, jednocześnie wprowadzając ekologiczne innowacje.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!